Manchester City ďalej valcuje, Liverpool pokračuje v trápení

Manchester City ďalej valcuje, Liverpool pokračuje v trápení

Citizens včera zvíťazili na pôde Arsenalu a vyhrali tak 18 súťažných zápasov vo všetkých súťažiach za sebou. Aj Liverpool prepisuje rekordy, ale v tomto kalendárnom roku iba tie negatívne.

Bet Builder DOXXbet

Zverenci Pepa Guardiolu neohrozene kráčajú za ligovým titulom, keď v tomto kalendárnom roku nestratili v lige ani jeden bod.

Hoci sa Ole Gunnar Solskjaer po výhre nad Newcastle vyjadril, že boj o titul sa ešte neskončil, tak ide skôr o zbožné želanie ako reálne zhodnotenie aktuálnej situácie.

Belasým sa darí, hrajú atraktívny futbal a v tabuľke majú desaťbodový náskok pred svojim mestským rivalom. Diabli sa oproti minulej sezóne výrazne zlepšili, ale zisk titulu je podľa nás nereálny.


City nenašlo premožiteľa v celkovo 25 zápasoch za sebou (22 výhier a 3 remízy). Je to ich druhá najdlhšia séria bez prehry v klubovej histórii, keď medzi aprílom a decembrom 2017 odohrali 28 zápasov, v ktorých nenašli premožiteľa.

Belasí tiež vyrovnali rekord v počte víťazných zápasov za sebou na ihriskách súperov (vo všetkých súťažiach), ktorý doteraz držal tiež výber Pepa Guardiolu. Medzi májom a novembrom 2017 dosiahli vonku tiež 11 výhier za sebou.

V tejto sezóne Premier League si manchesterský klub udržal už pätnásty čistý štít, čo je po 25 odohraných zápasoch najvyššie číslo od sezóny 2008/09.

Oveľa menej radosti prežíva obhajca trofeje Liverpool, ktorý zaznamenal štvrtú domácu prehru za sebou. Červení na Anfielde nebodovali v štyroch ligových stretnutiach za sebou prvýkrát od roku 1923.

V Merseyside derby všetky tri body získal Everton, čo sa mu podarilo prvýkrát po 24 vzájomných zápasoch vo všetkých súťažiach (12 remíz, 11 prehier). Karamelky dokázali zvíťaziť na Anfielde prvýkrát od septembra 1999.

Klopp v lige prehral štyrikrát za sebou prvý raz od novembra 2014, kedy ešte viedol nemeckú Borussiu Dortmund. Prehrať štyri zápasy za sebou na domácej pôde sa mu však "zadarilo" úplne prvýkrát v jeho manažérskej kariére.

Ak by sme si vytvorili tabuľku Premier League iba zo zápasov odohraných v kalendárnom roku 2021, tak by červení boli iba jeden bod nad pásmom zostupu.


Tabuľka Premier League za kalendárny rok 2021

V akom rozpoložení sa momentálne obhajca trofeje nachádza, hovorí aj strelecká efektivita, v ktorej je Liverpool v kalendárnom roku 2021 na úplne na poslednej priečke.

Strelecká efektivita klubov v kalendárnom roku 2021

Zdieľanie článku

Komentáre