Liverpool vyriešil krízu v defenzíve príchodom Ozana Kabaka a Bena Daviesa

Liverpool vyriešil krízu v defenzíve príchodom Ozana Kabaka a Bena Daviesa

Počas posledného prestupového dňa posilnili výber Jürgena Kloppa dvaja strední obrancovia a červení za nich museli zaplatiť iba 1,5 milióna libier. Kto sú nové posily Liverpoolu a čo na ich príchod hovorí manažér Klopp?

Bet Builder DOXXbet

Včera vedenie klubu potvrdilo, že Joël Matip bude tímu pre zranenie členka chýbať až do konca sezóny a tak červení museli jednať. Za minimálne náklady získali dvojicu kvalitných bekov, keď na Anfield prišli 20-ročný Ozan Kabak z nemeckého Schalke a 25-ročný Ben Davies z druholigového Prestonu.

Davies prichádza na Anfield za pol milióna libier s potenciálnymi bonusmi vo výške 1,1 milióna libier. Klub z Championship navyše môže získať 20% z ďalšieho predaja hráča. Obranca podpísal s klubom päťročný kontrakt.

Davies, ktorý postupne hosťoval v Yorku, Tranmere, Southporte, Newporte a Fleetwoode, sa napokon dokázal presadiť v základe Prestonu a vypracoval sa na kľúčového hráča tímu.


Opačným smerom do Prestonu ide 19-ročný holandský obranca Sepp van den Berg, ktorý bude u druholigistu hosťovať do konca sezóny.

Liverpool Daviesa doslova ukradol z pod nosa škótskemu Celticu, ktorý už bol s hráčom ústne dohodnutý na podmienkach prestupu. Záujem z Liverpoolu sa však neodmieta, hoci manažér Klopp pripustil, že za "normálnych okolností" by k takémuto prestupu zrejme neprišlo.

„Je zrejmé, že toto nie je štandardné prestupové okno a za bežnej situácie by sme zrejme na posilnenie obrany nehľadali hráča v Prestone. Je to málo pravdepodobné,“ povedal Klopp.

„Museli sme sa však prispôsobiť situácii a vyriešiť naše problémy. Davies strávil celú svoju kariéru v Prestone a anglický futbal pozná veľmi dobre. Vidíme v ňom potenciál. Jeho hra sa mi páči, je to dobrý futbalista. V tíme Prestonu pôsobil ako naozajstný líder.“

Davies odohral za Preston 145 duelov vo všetkých súťažiach a ďalších 92 zápasov si zahral v dresoch Yorku, Fleetwoodu a Newportu.

Mladý obranca Kabak prichádza do klubu na hosťovanie do konca sezóny s opciou na trvalý prestup. Za polročné hosťovanie hráča na Anfielde červení zaplatia čiastku 1 milión libier. V lete sa môže turecký reprezentant stať červeným natrvalo za čiastku 18 miliónov libier. 

Liverpool sa pôvodne zaujímal o chorvátskeho obrancu Marseille Duju Caleta-Cara. Francúzsky klub však odmietol hráča uvoľniť, keďže vzhľadom na krátky čas nevedel nájsť zodpovedajúcu náhradu.

A tak červení svoju pozornosť zamerali na Schalke 04 a obrancu Kabaka, ktorého mali v hľadáčiku už dlhší čas. Aj nemecký klub hľadal za hráča náhradu a to sa mu podarilo príchodom Shkodrana Mustafiho z Arsenalu.


Kabaka Kloppovi odporúčal bývalý manažér Schalke David Wagner, blízky kamarát manažéra Liverpoolu. Rovnako pochvaľne sa o hráčovi vyjadroval aj bývalý športový riaditeľ nemeckého klubu Christian Heidel, ktorý s Kloppom pracoval v Mainzi.

Produkt akadémie tureckého veľkoklubu Galatasaray Istanbul sa v Nemecku podrobil lekárskej prehliadke, aby v podvečerných hodinách kluby ohlásili, že dohoda na prestupe hráča je uzavretá.

„Dave sa o hráčovi vyjadroval veľmi, veľmi pozitívne,“ povedal Klopp. „Prišiel do Nemecka vo veľmi mladom veku a všetci hneď videli, že je to obrovský talent. Teraz má iba 20 rokov. V Nemecku hrá v druhom klube a v Schalke bohužiaľ neprežíval ideálne časy. Myslím si, že je to pre neho veľmi dobrý moment na zmenu dresu. Ako každý hráč na svete, potrebuje okolo seba stabilné prostredie a to u nás nájde.“

„Je to obrovský talent a teším sa na spoluprácu s ním.“

Schalke, ktoré sa aktuálne trápi na samom dne bundesligovej tabuľky a má veľké problémy s financiami, najprv požadovalo, aby sa trvalý prestup Kabaka v lete musel zrealizovať. To však odmietol športový riaditeľ červených Michael Edwards, a tak budúcnosť Kabaka, ktorý označil za svoj idol Virgila van Dijka, bude v lete v rukách manažéra Kloppa.

Kabak odohral v drese Schalke 42 stretnutí vo všetkých súťažiach. Dres Galatasaray is obliekol v osemnástich a dres Stuttgartu v sedemnástich zápasoch. V reprezentácii Turecka si zahral na všetkých úrovniach a medzi seniormi už nastúpil v 7 zápasoch.

Zdieľanie článku

Komentáre