Transfer Deadline Day v Premier League

Transfer Deadline Day v Premier League

Súhrn udalostí z posledného prestupového dňa zimného transferového okna v anglickej Premier League.

Bet Builder DOXXbet

Žiadne veľké pohyby sa podľa očakávania neudiali. Môže za to pretrvávajúca pandémia koronavírusu, ale aj Brexit, ktorý výrazne sťažil príchod nových hráčov do anglických klubov.

Celková investovaná suma prestupových čiastok počas januára bola najnižšia od roku 2012. Podľa Carteret Analytics kluby do nových hráčov v januári investovali iba 68 miliónov libier a to je o 188 miliónov menej ako minulý rok.


Investíce anglických klubov do nových posíl v zimných transferových oknách (v miliónoch libier)

Najväčšia pozornosť sa venovala Liverpoolu, ktorý urgentne potreboval posilniť stred obrany. Hlavným dôvodom bol aj fakt, že iba pred niekoľkými hodinami sa potvrdilo, že Joel Matip si už v tejto sezóne pre zranenie členka nezahrá.

Obhajca trofeje napokon posily do obrany získal. Z druholigového Championship prišiel Ben Davies a z Bundesligy mladík Ozan Kabak.

Obranca Prestonu vyšiel červených iba na pol milióna libier a 21-ročný turecký obranca prichádza na Anfield na hosťovanie do konca sezóny s opciou na trvalý prestup.

Liverpool zároveň prekvapujúco uvoľnil z kádra Takumiho Minamina, ktorý posilnil Southampton do konca aktuálnej sezóny.

Brighton získal vysokohodnoteného ekvádorského záložníka Moisesa Caicedu a Everton sa posilnil o nórskeho útočníka Joshuu Kinga z Bournemouthu, o ktorého mal záujem aj Fulham. Caicedo prišiel k Seagulls z Independiente del Valle za 4 milióny libier a King posilnil karamelky iba za nominálnu hodnotu.

Všetky zostávajúce pohyby hráčov boli zrealizované iba formou hosťovania. Arsenal opustila trojica hráčov. Záložník Joe Willock odišiel do Newcastle, jeho spoluhráč Ainsley Maitland-Niles do West Bromwichu a obranca Shkodran Mustafi by mal nahradiť spomínaného Kabaka v nemeckom Schalke.

West Bromwich získal aj záložníka Okaya Yokuslua zo španielskej Celty Vigo a ďalší nováčik Fulham posilnil ofenzívu o bývalého útočníka Sunderlandu Josha Maju z francúzskeho Bordeaux.

Zaujímavé príchody zrealizoval druholigový Watford, ktorý získal Bergkampa a Pochettina. Nejde však o legendu Arsenalu či argentínskeho manažéra, ale sršne získali ich synov.

22-ročný záložník Mitchel Bergkamp podpísal s klubom šesťmesačný kontrakt a 19-ročný krídelník Maurizio Pochettino prišiel ako voľný hráč, keď predtým obliekal dres juniorky Tottenhamu.

Zdieľanie článku

Komentáre