Liverpool bojuje s časom, dnes chce získať minimálne jednoho stredného obrancu

Liverpool bojuje s časom, dnes chce získať minimálne jednoho stredného obrancu

Červených by už čoskoro mohol posilniť obranca Prestonu Ben Davies za čiastku okolo pol milióna libier.

Bet Builder DOXXbet

Obranca trofeje sa s 25-ročným Benom Daviesom dohodol na podmienkach prestupu už v nedeľu a druholigovému Prestonu vyplatí dopredu iba pol milióna libier.

Ďalších 1,1 milióna libier by Preston mohol získať na bonusoch podľa výkonov hráča na Anfielde. V prípade ďalšieho prestupu hráča z Liverpoolu do iného klubu by druholigista získal 20 percent z dohodnutej prestupovej čiastky.

Tím Jurgena Kloppa sa rozhodol riešiť problémy so zraneniami hráčov v obrannej formácii a príchod Daviesa je momentálne najjednoduchším a zároveň najlacnejším riešením.

Daviesovi mal za šesť mesiacov skončiť platný kontrakt s Prestonom a o jeho služby mal eminentný záujem škótsky Celtic, s ktorým sa už údajne s hráčom dohodol na podmienkach. O služby obrancu mal záujem aj Bournemouth.

Teraz však do hry vstúpil Liverpool a hráč sa rozhodol pre prestup do anglického veľkoklubu. Celkovo v drese Prestonu odohral 145 duelov s bilanciou 2 góly a 3 asistencie.

Opačným smerom do Prestonu by mal putovať 19-ročný Sepp van den Berg, ktorý by mal byť dočasnou náhradou za Daviesa. V tomto prípade by išlo o hosťovanie do konca sezóny.

Portál Sky Sports tiež uviedol, že Liverpool má tiež záujem o obrancu Ozana Kabaka z nemeckého Schalke, ktorého by chceli červení získať na hosťovanie do konca sezóny za čiastku 2,5 milióna libier. V lete by hráč na Anfield mohol prestúpiť natrvalo.

Problémom však je, že Bundesligista chce najprv získať adekvátnu náhradu a zimné transferové okno v Nemecku sa uzatvára už o šiestej hodine.

Kabaka sleduje Liverpool už dlhší čas a hráč má platný kontrakt so Schalke až do roku 2024. Schalke ho získalo v roku 2019 zo Stuttgartu za 15 miliónov eur a v drese Die Königsblauen odohral 42 zápasov s bilanciou 3 góly a 1 asistencia.

Portál BBC zasa uviedol, že červení majú v hľadáčiku aj obrancu Marseille Duja Caleta-Cara.

24-ročný rodák z chorvátskeho Šibeniku prišiel do Marseille pred dva a pol rokom zo Salzburgu za 19 miliónov eur.

V drese francúzskeho klubu odohral 76 duelov s bilanciou 3 góly a 2 asistencie.

Zdieľanie článku

Komentáre