Desať hráčov Premier League, ktorí sa v tejto sezóne výrazne zlepšili

Desať hráčov Premier League, ktorí sa v tejto sezóne výrazne zlepšili

V polovici sezóny 2020/21 sme vybrali desať hráčov, ktorí sa za posledných niekoľko mesiacov výrazne zlepšili. Do zoznamu sa dostali iba hráči, ktorí v minulej a v tejto sezóne odohrali minimálne 10 zápasov.

Bet Builder DOXXbet

10) Mason Mount, Chelsea


Mason Mount mal dobrý dôvod na to, aby sa cítil dotknutý, keď ho nový manažér londýnskeho klubu Thomas Tuchel vo svojom prvom zápase vyradil zo základnej zostavy. Mount je totiž jedným z najlepších hráčov modrých v tejto sezóne. Zmena systému ho poslal na lavičku náhradníkov pri bezgólovej remíze s Wolves, ale Mountova taktická flexibilita je veľmi pôsobivá. Užíval si pozíciu defenzívnejšieho záložníka, keď počet jeho obranných zákrokov a prerušení akcií súpera sa oproti minulej sezóne zdvojnásobil. Bonusom je, že vytvára aj viac gólových príležitostí svojim spoluhráčom.

Hodnotenie: 7,37 [+0,46 oproti minulej sezóne]

9) Solly March, Brighton


Solly March konečne naplno ukazuje svoje kvality v zostave čajok. Predvádza obdivuhodné výkony, či už na kraji ihriska alebo viac smerom do stredu. V minulej sezóne nebola jeho rola v klube nijako výnimočná, ale teraz sa z 26-ročného hráča stal motor svojho tímu. Dvakrát skóroval a výrazne zlepšil pohyb s loptou i bez nej. Dramaticky sa zlepšil vo všetkých štatistických ukazovateľoch za 90 odohraných minút - obranné zákroky (2,5), klúčové prihrávky (1,4) a driblingy (2,5). Počet driblingov oproti sezóne 2019/20 zdvojnásobil.

Hodnotenie: 7,07 [+0,48]

8) Che Adams, Southampton


Postupne sa usadil na južnom pobreží Anglicka a postupne rakúskeho manažéra Ralpha Hasenhüttla presvedčil, že si zaslúži miesto v zostave svätcov. Jeho štyri ligové góly sa zdajú ako priemerné číslo, ale v sezóne 2019/20 mal takéto štatistiky pri svojom mene až na jej samotnom konci. Navyše vo svojej debutovej sezóne zaznamenal iba dve asistencie a teraz má na konte už štyri. Zlepšil aj svoj pressing a svojim spoluhráčom pripravuje oveľa viac gólových príležitostí.

Hodnotenie: 6,94 [+0,48]

7) Harry Kane, Tottenham Hotspur


Môže byť zvláštne vidieť hráča kalibru Harryho Kanea v tomto rebríčku, ale anglický reprezentant sa vo finálnej tretine ihriska zlepšil naozaj mimoriadne. Jeho 12 gólov nie je pri jeho mene nič mimoriadne, ale jeho 11 ligových asistencií vzbudzuje pozornosť. Hlavne ak zoberieme do úvahy, že za celú minulú sezónu zaznamenal iba dve. Jeho partnerstvo v útoku s Heung-Min Sonom prináša svoje ovocie. Svojim spoluhráčom pripravuje viac gólových príležitostí, ale aj sám oveľa viac zakončuje - 3,7 strely za 90 minút (v minulej sezóne iba 2,8).

Hodnotenie: 7,83 [+0,50]

6) Dominic Calvert-Lewin, Everton


Dominic Calvert-Lewin mal fantastický štart do novej sezóny, keď strelil sedem gólov v piatich ligových zápasoch. Od Vianoc sa už gólovo nepresadil, ale jeho 11 ligových gólov je iba o dva menej ako zaznamenal za celú predchádzajúcu sezónu. Jeho celkový prejav sa výrazne zlepšil - v minulej sezóne bola úspešnosť jeho prihrávok iba 64 percent, teraz je to 72,3 percenta. A to je naozaj významný nárast.

Hodnotenie: 7,37 [+0,50]

5) Oriol Romeu, Southampton


Oriol Romeu určite nie je hráčom, ktorý by zapĺňal titulky anglických médií, ale spoločne s Jamesom Ward-Prowsom je kľúčovou postavou záložnej formácie Southamptonu. Aktuálne je zranený a na ihrisku jeho miesto zabral Ibrahima Diallo. Ak však bude opäť stopercentne fit, tak bude pre Hasenhüttla veľmi zložité, aby Romea opäť nezaradil do svojej základnej formácie. Je na druhej priečke v celej súťaži v počte prerušených akcií súpera (3,6 za 90 odohraných minút) a na konte má aktuálne jeden gól a jednu asistenciu.

Hodnotenie: 7,08 [+0,53]

4) John Stones, Manchester City


John Stones je reálnym kandidátom na najväčšie prekvapenie sezóny. Keď Manchester City v lete investoval viac ako 100 miliónov libier na nových stredných obrancov Nathana Akého a Rúbena Diasa, tak sa zdalo, že pre Stonesa sa čas v manchesterskom klube naplnil. On však zobral miesto Aymericovi Laportemu - jednomu z najlepších obrancov v súťaži posledných mesiacov - a vytvoril výbornú obrannú dvojičku s Diasom. Úspešnosť prihrávok Stonesa je 93,8 percenta, čo je najlepšie číslo v súťaži. Nahrávať vedel už v minulosti, ale najväčšou zmenou je, že zo svojej hry odstránil chyby, ktoré ho kedysi trápili a často viedli k šanciam či gólom súperov. Navyše vsietil už dva góly a je súčasťou obrannej formácie, ktorá inkasovala iba dva góly v 11 ligových zápasoch.

Hodnotenie: 7,21 [+0,53]

3) Jack Grealish, Aston Villa


Jack Grealish bol dobrý už v minulej sezóne, ale v tejto svoju hru posunul na ešte vyššiu úroveň. V tejto sezóne už bol pri 14 góloch svojho tímu (6 gólov a 8 asistencií). V minulej sezóne mal takéto čísla až na jej konci. Grealish má viac streleckých pokusov, vytvára viac šancí svojim spoluhráčom a viac dribluje. Aj preto je najviac faulovaným hráčom v celej súťaži a to veľmi jednoznačným spôsobom. Jeho hodnotenie 7,86 z neho robí vôbec najlepšieho hráča aktuálnej sezóny Premier League. V minulej sezóne skončil na dvadsiatej priečke.

Hodnotenie: 7,86 [+0,64]

2) Ilkay Gündogan, Manchester City


Keď Pep Guardiola minulý rok povedal, že Ilkay Gündogan by mohol v prípade potreby nahradiť Sergia Agüera, nikto to zrejme nepovažoval za veľmi serióznu možnosť. Aktuálna forma Gündogana však dokazuje, že španielsky manažér vedel čo hovorí. Záložník vsietil sedem gólov v posledných 8 odohraných zápasoch. Pre porovnanie - za celú predchádzajúcu sezónu zaznamenal iba dva presné zásahy. Kvalita jeho zakončovania je skvelá a hráč ukazuje kvality, ktoré sme v minulosti u neho nevideli. Počet driblingov oproti predchádzajúcej sezóne tiež zdvojnásobil.

Hodnotenie: 7,36 [+0,65]

1) Pedro Neto, Wolves


Potreboval čas, aby sa v Anglicku usadil, ale Pedro Neto v drese vlkov žiari a to aj napriek tomu, že Wolves neprežívajú práve ideálnu sezónu. 20-ročný hráč sa oproti debutovej sezóne posunul o stupeň vyššie, k čomu mu samozrejme pomohol aj odchod Dioga Jotu a absencia Raúla Jiméneza. Strelil štyri góly a k tomu pridal tri asistencie, ale nie je to iba o týchto číslach. Jeho tímová práca je výnimočná - v priemere zaznamená 1,4 prerušených akcií súpera (+0,6 oproti minulej sezóne) a 2,1 kľúčových prihrávok (+1,4) na zápas. Úspešnosť prihrávok je na vynikajúcej úrovni 88,1% percenta.

Hodnotenie: 7,14 [+0,69]

Na záver ešte prinášame desiatku hráčov, ktorá oproti minulej sezóne zaznamenala najväčší pokles:

Willian, Arsenal: 6,61 [pokles o -0,70 oproti minulej sezóne]
Lucas Moura, Tottenham: 6,28 [-0,68]
Nicolas Pépé, Arsenal: 6,45 [-0,62]
Joao Moutinho, Wolves: 6,44 [-0,57]
Shane Long, Southampton: 6,11 [-0,55]
Mat Ryan, Brighton a Arsenal: 6,12 [-0,55]
Adama Traoré, Wolves: 6,96 [-0,52]
Oliver Norwood, Sheffield United: 6,30 [-0,52]
Dan Burn, Brighton: 6,41 [-0,48]
Anthony Martial, Manchester United: 6,83 [-0,48]

Zdieľanie článku

Komentáre