Aston Villa získala záložníka Sansona z Marseille za 14 miliónov libier

Aston Villa získala záložníka Sansona z Marseille za 14 miliónov libier

26-ročný záložník Morgan Sanson podpísal s Villans štyri a pol ročný kontrakt. Francúzsky klub môže získať ďalších 1,5 milióna libier na bonusoch podľa výkonov hráča na novom pôsobisku.

Bývalý reprezentant Francúzska do 21 rokov prišiel do Marseille z Montpellier v januári 2017 a celkovo vo všetkých súťažiach odohral 157 duelov s bilanciou 22 gólov a 28 asistencií. V drese francúzskej reprezentácie do 21 rokov odohral 11 zápasov.

„Morgan podáva konzistentne vysoké výkony na najvyššej úrovni už niekoľko sezón. V tejto sezóne si zahral aj v Lige majstrov a hráč s jeho kvalitami a skúsenosťami určite pomôže našej stredovej formácii,“ povedal manažér Villans Dean Smith.

„Je to naozajstná konkurencia pre našich záložníkov a zároveň sa zväčší šírka kádra, čo zlepší konkurencieschopnosť nášho tímu v rámci anglickej Premier League.“

Villa Park tento mesiac opustili už traja hráči, ktorí budú hosťovať do konca sezóny v iných kluboch - Lovre Kalinic (Hajduk Split), Tyreik Wright (Walsall) a Conor Hourihane (Swansea).

Konkurenciou Sansona bude hlavne dvojica Ross Barkley a John McGinn. „Teším sa na nových spoluhráčov. Od začiatku rokovaní som sledoval tím veľmi intenzívne,“ povedal Sanson.

„Som bojovník a mám rád, keď všetci hráči bojujú za klub na maximum. Zápasy Villans som sledoval rád, pretože hrajú dobrý futbal. Verím, že sa nám bude dariť. Myslím si, že máme dobrý káder.“

Zdieľanie článku

Komentáre