Obranca Tomori bude hosťovať v milánskom AC

Tomori bude hosťovať v milánskom AC, do Arsenalu prišiel gólman Ryan

23-ročný obranca londýnskej Chelsea Fikayo Tomori odchádza do konca aktuálnej sezóny na hosťovanie do AC Miláno. Arsenal získal skúseného gólmana Ryana z Brightonu.

Taliansky klub navyše získal opciu na trvalý prestup hráča vo výške 30 miliónov eur.

Miláno, ktoré je aktuálne lídrom talianskej Serie A, prežíva defenzívnu krízu a práve mladý Fikayo Tomori by im mal pomôcť prekonať toto náročné obdobie. Nastúpiť by mohol už tento víkend v ligovom zápase na San Sire proti Atalante.

Tomori, ktorý je produktom akadémie Chelsea, dostával od Franka Lamparda v tejto sezóne minimum príležitostí. Po letnom príchode Thiaga Silvu nastúpil iba v štyroch stretnutiach a v Premier League odohral iba 44 minút. V prvej sezóne si pod vedením Lamparda zahral v 22 zápasoch.

Šéf Chelsea je veľkým obdivovateľom Tomoriho, ktorého si vzal na hosťovanie aj u jeho predchádzajúceho zamestnávateľa v Derby County.

S 23-ročným mladíkom počíta vo svojich dlhodobých plánoch na Stamford Bridge.

„Tomori má v klube budúcnosť,“ povedal Lampard počas minulého mesiaca.

„Ešte uvidíme, či v januári pôjde na hosťovanie do iného klubu. K Fikayovi mám blízko, zobral som ho so sebou aj do Derby a stal sa v klube najlepším hráčom roka. V uvedenej sezóne bol podľa môjho názoru jedným z najlepších hráčov v Championship.“

„Vrátil sa do Chelsea a vo veľmi mladom veku odohral viac ako 20 zápasov.“

„Fikayo je v mojich dlhodobých plánoch. Verím, že v prípade jeho hosťovania v inom klube naberie nové skúsenosti a stane sa z neho ešte lepší hráč,“ dodal Lampard.

Zmena sa udiala aj v ďalšom londýnskom klube Arsenale. Do klubu prišiel 28-ročný austrálsky reprezentačný gólman Mat Ryan z Brightonu, ktorý bude na Emirates hosťovať do konca aktuálnej sezóny.

Ryan stratil v decembri miesto jednotky v bráne čajok po prehre s Leicesterom 0:3 a medzi troma žrďami ho nahradil Robert Sanchez.

Gólman odchytal prvých 11 z 12 duelov Premier League aktuálnej sezóny, ale v posledných 7 ligových zápasoch už šancu nedostal.

Minulý mesiac manažér Brightonu Graham Potter odmietol špekulácie, že Ryan odohral v drese Seagulls posledný zápas, ale zároveň hráčovi odporučil, aby si hľadal možnosť hosťovania v inom tíme.

Austrálčan bude na Emirates nosiť dres s číslom 33 a v bráne bude konkurenciou pre dvojicu Bernd Leno a Alex Runarsson.

Zdieľanie článku

Komentáre