Crystal Palace získalo mladého útočníka Matetu z Mainzu

Crystal Palace získalo mladého útočníka Matetu z Mainzu

Jean-Philippe Mateta prichádza k orlom na 18-mesačné hosťovanie za čiastku 2,7 milióna libier s opciou na trvalý prestup.

Londýnsky klub môže hráča získať natrvalo za ďalších 13,4 milióna libier. Ak útočník odohrá minimálne 15 zápasov v Premier League, tak sa jeho prestup stane skutočnosťou automaticky.

23-ročný francúzsky útočník bol v hľadáčiku Palace už dlhší čas a po odchode Maxa Meyera z klubu sa pre neho uvoľnilo miesto v kádri.

„Som veľmi šťastný, že som hráčom Crystal Palace a teším sa na prvý tréning v novom klube,“ povedal Mateta pre oficiálne klubové stránky. „Hrať v Premier League bolo mojim snom už od detských čias. Teraz som tu a ukážem fanúšikom Palace čo dokážem.“

Útočníkovi sa v Bundeslige v drese Mainzu v tejto sezóne darilo, keď v 17 zápasoch vsietil až 10 gólov, vrátane hat-tricku proti Freiburgu.

„Sledujeme rozvoj Jean-Philippa a zaujímame sa o jeho služby už dlhší čas. Som preto rád, že sme ho napokon dokázali priviesť do južného Londýna,“ povedal riaditeľ klubu Steve Parish.

„Je to hráč s veľkým potenciálom, ktorý dokáže strielať góly. Príchodom Matetu potvrdzujeme naše odhodlanie vybudovať vyvážený káder s mladými i skúsenými hráčmi.“

Roy Hodgson má v útoku k dispozícii Christiana Bentekeho, Jordana Ayewa a Michyho Batshuayia, ktorý v klube hosťuje z londýnskej Chelsea.

Napriek tomu sa Palace v tejto sezóne v ofenzíve trápia. Benteke strelil tri, Ayew jeden a Batshuayi dokonca žiaden gól.

Mateta začínal svoju kariéru v tretej najvyššej súťaži vo Francúzsku v klube LB Châteauroux a do svojich služieb ho v lete 2017 získal sedemnásobný šampión Lyon. Po vydarenom hosťovaní v Le Havre po ňom o rok neskôr siahol Mainz.

V Bundeslige sa stal spoľahlivým zakončovateľom, keď celkovo vsietil 27 gólov v 71 odohraných zápasoch.

Prečítajte si tiež


Zdieľanie článku

Komentáre