Mesut Ozil povedal zbohom Arsenalu a odletel do Turecka

Mesut Ozil povedal zbohom Arsenalu a odletel do Turecka

Skúsený 32-ročný ofenzívny záložník sa stane novou posilou tureckého klubu Fenerbahce Istanbul, keď s tureckým klubom podpíše tri a pol ročný kontrakt.

Ozil bol s týždennou mzdou 350 tisíc libier najlepšie zarábajúcim hráčom v histórii Arsenalu, ale od marca 2020 sme ho na ihrisku nevideli.

Manažér Mikel Arteta s ním do budúcnosti nepočítal a v tejto sezóne ho nezaradil na súpisku pre Premier League a ani pre Európsku ligu.

Teraz záložník súhlasil s ukončením kontraktu a pravdepodobne aj so skrátením mzdy vo výške 7 miliónov libier, ktorú mu mal Arsenal ešte vyplatiť do konca aktuálnej sezóny. Do Turecka samozrejme odchádza ako voľný hráč.

O hráča mal záujem aj účastník americkej MLS DC United, ale hráč preferoval odchod do svojej rodnej krajiny.

V nedeľu sa tiež Ozil, ktorý do klubu prišiel pred 7 rokmi z Realu Madrid za 47 miliónov eur, rozlúčil so svojimi spoluhráčmi a realizačným tímom v Arsenale. Neskôr už odletel súkromným lietadlom z Londýna do Istanbulu.

„Je to veľmi vzrušujúce, že si budem môcť obliecť dres Fenerbahce. Vždy som bol fanúšikom tohto klubu a je to ako splnený sen. Verím, že so svojimi spoluhráčmi budeme úspešní a som šťastný, že som tu,“ povedal Ozil po prílete do Turecka.

Bývalý nemecký reprezentant odohral v drese kanonierov celkovo 254 zápasov vo všetkých súťažiach s bilanciou 44 gólov a 77 asistencií.

Prečítajte si tiež


Zdieľanie článku

Komentáre