West Ham predáva Hallera, na predaji stratí viac ako 25 miliónov eur

West Ham predáva Hallera, na predaji stratí viac ako 25 miliónov eur

Útočník Sébastien Haller prestupuje z West Hamu do Ajaxu Amsterdam za 22,5 milióna eur.

26-ročný útočník prišiel do West Hamu v júli 2019 za klubový transferový rekord 50 miliónov eur, ale nenaplnil očakávania a odchádza do holandského klubu za čiastku, ktorá je o viac ako polovicu nižšia (22,5 milióna eur).

David Moyes tak získa financie, ktoré môže použiť na získanie nového útočníka. Favoritom na prestup ku kladivárom je Joshua King z Bournemouthu, o ktorého má klub záujem už dlhší čas.

West Ham po odchode Hallera musí posilniť svoju ofenzívu, keďže Michail Antonio aktuálne laboruje so svalovým zranením. S prvým tímom tak trénuje 18-ročný Mipo Odubeko, ktorý však na seniorskej úrovni nemá žiadne skúsenosti.

Haller, ktorý vsietil 10 gólov v 48 zápasoch Premier League, dostal viac šancí ukázať sa pri absencii Antonia, ale vsietil iba dva góly v 11 dueloch (skóroval proti Crystal Palace a Sheffieldu United).

Reprezentant Pobrežia Slonoviny ukázal niekoľko zábleskov kvality, ale hra v Premier League mu nesedela. Silnejší a rýchlejší Antonio je oveľa viac nebezpečnejší i efektívnejší.

Na druhej strane, Antonio už má 30 rokov a je pomerne často zranený. Moyes chcel už v októbri získať Kinga, ale ponuka 13 miliónov libier sa zdala klubu z Championship príliš nízka. 28-ročnému nórskemu reprezentantovi však v lete končí platnosť kontraktu a tak je veľmi pravdepodobné, že v januári hráča do londýnskeho klubu pustí.

West Ham je tiež spájaný s útočníkom Sparty Praha Adamom Hložekom i s hviezdičkou Slavie Praha Abdallahom Simom.

Marko Arnautovic sa do klubu určite nevráti, keďže v čínskom klube Shanghai SIPG poberá mzdu 300 tisíc libier týždenne.

Moyes je tiež pripravený uvoľniť z klubu Roberta Snodgrassa, ktorý už nie je v jeho plánoch a záujem o hráča má West Bromwich.

Zdieľanie článku

Komentáre