Majster sa trápi, prekvapujúco hlavne v ofenzíve

Majster sa trápi, prekvapujúco hlavne v ofenzíve

Liverpool včera zaznamenal na pôde Southamptonu svoju druhú prehru v sezóne. Celkovo stratil už 18 bodov, čo je o tri viac ako za celú predchádzajúcu sezónu.

Bet Builder DOXXbet

Zverenci Jürgena Kloppa aktuálne neprežívajú práve ideálne obdobie a v dôležitej časti sezóny strácajú jeden bod za druhým.

Červení sú stále na prvej priečke ligovej tabuľky, ale ak oba manchesterské kluby vyhrajú svoje dohrávky, tak klub z Anfieldu predbehnú.

Aktuálne sa v médiách preberá hlavne defenzíva červených, v ktorej chýbajú zranení strední obrancovia Van Dijk, Gomez či Matip. Posledné zápasy však ukázali, že hlavným problémom je ofenzíva a celková kreativita tímu, špeciálne na ihriskách súperov.

V posledných troch ligových zápasoch červení vsietili jeden gól a za 270 minút vystrelili medzi tri žrde sedemkrát (!), čo je na majstra zúfalo málo.

Navyše ich súpermi neboli top tímy, ale kluby zo stredu tabuľky respektíve zahraňujúci sa West Bromwich, ktorý vyhral iba jeden zápas v sezóne.

West Brom na Anfielde uhral remízu 1:1, aby v nasledujúcich dvoch zápasoch utŕžil dva debakle na domácej pôde - 0:5 s Leedsom a 0:4 s Arsenalom. Aj to svedčí o tom, aké slabé výkony aktuálne Kloppovci predvádzajú.


Góly Liverpoolu v zápasoch na ihriskách súperov

Ich forma na ihriskách súperov je v tejto sezóne katastrofálna - z deviatich duelov vyhrali iba dvakrát. Z ôsmych posledných zápasov vonku vydolovali červení jednu výhru.

Aby toho nebolo málo, tak červení v posledných zápasoch absolútne nezvládajú koncovky duelov.

„Liverpool je top tím, ale v posledných zápasoch ako keby zabudol ako sa hrá v posledných minútach zápasov,“ povedal Jamie Carragher pre Sky Sports.

„Nemôžem uveriť tomu, že do konca zápasu zostáva 10 sekúnd a Liverpool zahráva rohový kop nakrátko namiesto centra do šestnástky. Je to niečo neuveriteľné.“

„Červení odohrali fantastických prvých 15 minút druhého polčasu, ale Southampton zlomiť nedokázali. Ak niekto očakával, že po dvoch zlých zápasoch príde nejaká pozitívna reakcia, tak sa mýlil. Prišiel ďalší zlý výkon.“

„Forma Liverpoolu na ihriskách súperov je zlá. Nevedia si vytvoriť šance a preto ani nemôžu skórovať. Mal Fraser Forster v bráne svätcov nejaký dobrý zákrok? Videli sme za celý duel nejakú veľkú príležitosť hostí?“


Vytvorené šance Liverpoolu na ihriskách súperov pod vedením Jurgena Kloppa

V zápase proti svätcom prvýkrát hostia vystrelili na bránu v 75. minúte. So slabou strelou Sadia Maneho však Forster žiadne problémy nemal.

Od decembra 2015 sa nestalo, že by červení v zápase Premier League takto dlho museli čakať na svoju prvú strelu medzi tri žrde. Zároveň to bol aj ich posledný strelecký pokus a Forster už žiadnu ďalšiu prácu nemal.

„Liverpool musí mať z aktuálnej situácie obavy. Pozrime sa, čo sa stalo od zápasu Manchester City. Áno, proti Crystal Palace sa im darilo, ale pozrite sa na šance vytvorené z otvorenej hry v ostatných dueloch.“

„Liverpool má skvelý tím, ale ak si jeho hráči nezačnú opäť vytvárať gólové príležitosti a nebudú ich premieňať, tak sa im obhajoba titulu začne vzďaľovať.“

Zdieľanie článku

Komentáre