Štvrťfinále Carabao Cup-u: Man City prevalcoval Arsenal

Manchester City zvíťazil na pôde Arsenalu 4:1 a spoločne s Brentfordom postúpil do semifinále Ligového pohára.

Bet Builder DOXXbet

Belasí išli do vedenia už v tretej minúte gólom Gabriela Jesusa, ale kanonieri v prvom polčase ešte dokázali odpovedať presným zásahom Lacazetta (31).

V druhom dejstve však už City ovládli zápas a postupne sa gólovo presadili Mahrez (54), Foden (59) a Laporte (73).

Obhajca trofeje, ktorý od októbra 2016 vyhral posledných 18 zápasov tejto súťaže, tak bez väčších problémov postúpil medzi štvoricu najlepších tímov.

Arsenal spravil osem zmien v zostave oproti víkendovému ligovému zápasu s Evertonom. Gabriel Martinelli nastúpil prvýkrát od marca v základe, ale v zápase sa opäť zranil.

Guardiola oproti zápasu so Southamptonom spravil sedem zmien, keď v základe nastúpili aj Phil Foden, Gabriel Jesus, Riyad Mahrez či Fernandinho.

Do semifinále pohára sa prebojoval aj druholigový Brentford, ktorý zdolal Newcastle 1:0 gólom Dasilvu v 66. minúte stretnutia.

Zverenci Thomasa Franka si zahrajú v semifinále pohárových súťaží (Ligový pohár, Anglický pohár) prvýkrát vo svojej 131-ročnej histórii klubu.

Manažér Steve Bruce prehral so svojimi tímami päť zo šiestich zápasov vo štvrťfinále pohárov (1 výhra). Dvakrát neuspel už ako manažér Newcastle (v minulej sezóne prehra 0:2 s Man City v FA Cup-e).