Slaven Bilic prvým vyhodeným manažérom aktuálnej sezóny

Slaven Bilic prvým vyhodeným manažérom aktuálnej sezóny

West Bromwich Albion je prvým klubom Premier League, ktorý sa v tejto sezóne rozhodol vymeniť manažéra. Do Premier League sa vracia stará známa tvár.

Bet Builder DOXXbet

52-ročný chorvátsky manažér Slaven Bilic paradoxne klub opúšťa po veľmi cennej remíze 1:1 na pôde Manchesteru City. Nováčik súťaže je aktuálne na devätnástej priečke a v tejto sezóne zaznamenal jednu výhru v 13 odohraných zápasoch.

Chorváta by mal na lavičke nahradiť 66-ročný ostrielaný manažér Sam Allardyce, ktorý už v minulosti viedol aj Newcastle United, Blackburn Rovers, West Ham United, Sunderland, Crystal Palace či Everton.

„Albion ďakuje Slavenovi a jeho realizačnému tímu za odvedenú prácu a vybojovaný postup do Premier League v predchádzajúcej sezóne. Želáme mu veľa úspechov smerom do budúcnosti,“ uviedla oficiálna stránka Baggies.

West Brom aktuálne rokuje s Allardycom, ktorý by klub mohol viesť už v nedeľňajšom ligovom zápase proti lokálnemu rivalovi Aston Ville.

Pre Allardycea by to bola prvá manažérska práca po tom, čo 16. mája 2018 skončil na lavičke Evertonu.

Bilic strávil vo West Brome menej ako dva roky, keď hneď vo svojej prvej sezóne na The Hawthorns posunul klub medzi anglickú elitu.

Po návrate do Premier League sa však Baggies trápili a tri body zaznamenali iba proti aktuálne poslednému Sheffieldu United.

West Brom je napriek včerajšiemu získanému bodu s vicemajstrom na predposlednej priečke, ale na sedemnáste Burnley stráca iba dva body.

Od štartu Premier League v sezóne 1992/93 celkovo 19 zo 74 klubov, ktoré postúpili do Premier League, vyhodili svojho manažéra hneď v prvej sezóne po postupe. Iba šesť z týchto klubov sa však napokon dokázalo zachrániť.

Zdieľanie článku

Komentáre