Tottenham remizoval v Linzi, Leicester prehral na Ukrajine

Jediným anglickým klubom, ktorý v piatom kole skupinovej fázy Európskej ligy bodoval naplno bol londýnsky Arsenal, ktorý doma prevalcoval Rapid Viedeň 4:1.

Bet Builder DOXXbet

Za kanonierov skórovali Lacazette, Villar, Nketiah a Smith-Rowe. Zápas sa odohral pred očami 2000 divákov na tribúnach.

Arsenal tak bodoval naplno vo všetkých piatich odohraných zápasoch skupinovej fázy. To sa mu zatiaľ podarilo iba raz, v sezóne 2005/06 v Lige majstrov, kedy postúpil až do finále súťaže.

Kanonieri sú pred posledným kolom jednoznačným víťazom skupiny B.

Tottenham na ihrisku rakúskeho Linzu vydoloval bod po remíze 3:3. Hostia v zápase prehrávali gólom Michorla, ale v nadstavenom čase prvého dejstva skóre z penalty dorovnal Bale.

Kohúti v druhom polčase išli dvakrát do vedenia presnými zásahmi Sona a Alliho, ale domáci vždy dokázali odpovedať a konečné skóre pečatil v tretej minúte nadstaveného času Karamoko.

Son Heung-Min strelil v tejto sezóne už 12 gólov vo všetkých súťažiach. Z ďalších hráčov z Premier League je na tom lepšie iba dvojica Harry Kane a Dominic Calvert-Lewin (obaja 13).

Tottenham sa napriek slabému výkonu prebojoval medzi 32 najlepších tímov súťaže, ak chce však získať prvú priečku v skupine J, musí v poslednom kole na domácej pôde zdolať belgické Antverpy.

Nedarilo sa ani Leicesteru, ktorý prehral v Luhansku gólom Sayyadmanesha šesť minút pred koncom normálnej hracej doby.

Zorya Luhansk zaznamenala svoju vôbec prvú výhru nad anglickým súperom (1 výhra, 0 remíz, 3 prehry). Leicester si v posledných 14 zápasoch na ihriskách súperov udržal iba dva čisté štíty.

Leicester už má tiež isté miesto vo vyraďovacej fáze súťaže. O prvú priečku v skupine G zabojuje na diaľku s portugalskou Bragou.