Liverpool sa stal víťazom svojej skupiny po chybe brankára Ajaxu

Liverpool doma zdolal Ajax 1:0 a pred posledným kolom si predčasne zabezpečil prvú priečku v skupine D. Manchester City uhral bezgólovú remízu na ihrisku Porta.

Bet Builder DOXXbet

Červeným tri body zabezpečil v 58. minúte stretnutia Curtis Jones, ktorý využil veľkú chybu hosťujúceho gólmana Onanu.

Prvýkrát v histórii Ligy majstrov tak Liverpool zaznamenal gól, na ktorom sa podielali dvaja tínedžeri. Curtis Jones (19 rokov a 306 dní) si gólový zásah pripísal a asistoval mu Neco Williams (19 rokov a 232 dní).

V bráne dostal prekvapujúco šancu Caoimhin Kelleher, keďže Alisson sa zranil a bude mimo hry minimálne dva týždne. Klopp spravil celkovo päť zmien v zostave. Joel Matip vytvoril s Fabinhom dvojičku v strede obrany a v útoku nastúpil Sadio Mane, ktorý doplnil dvojicu Diogo Jota a Mohamed Salah.

Kelleher sa stal prvým hráčom Írska v zostave Liverpoolu v Lige majstrov od decembra 2008, kedy si červený dres obliekol Robbie Keane.

Manchester City sa po remíze na pôde portugalského klubu tiež stal víťazom skupiny a ďalej ide aj jeho súper.

Tri body mohol hosťom zabezpečiť Gabriel Jesus v 80. minúte zápasu, ale systém VAR odhalil, že gólu predchádzal Rodriho ofsajd.

Pep Guardiola spravil celkovo sedem zmien v zostave oproti zápasy s Burnley. Iba Ederson, Ruben Dias, Rodri a Ferran Torres si udržali svoje miesta v základe. Od začiatku nastúpil Phil Foden a na lavičku City sa po zranení vrátil Nathan Ake.

City si udržali štyri čisté štíty za sebou, čo je ich rekord v rámci Ligy majstrov.