Najlepší hráč a manažér mesiaca október: Son Heung-min a  Nuno Espírito Santo

Najlepší hráč a manažér mesiaca október: Son Heung-min a Nuno Espírito Santo

Najlepším hráčom októbra v anglickej Premier League sa stal krídelník Son z Tottenhamu. Medzi manažérmi triumfoval manažér vlkov Nuno.

Krídelník skóroval vo všetkých troch ligových zápasoch v sledovanom období a spoločne s ďalšími troma hráčmi je aktuálne s 8 presnými zásahmi najlepším strelcom súťaže.

„Je to pre mňa veľká česť. Ďakujem mojim spoluhráčom, bez nich by som to nedokázal,“ povedal juhokórejský reprezentant, ktorému v októbri konkurovali jeho tímový spoluhráč Harry Kane spoločne s Che Adamsom, Conorom Coadym, Pablom Fornalsom, Jackom Grealishom, Thiagom Silvom a Kyleom Walkerom.

Son Heung-min podal najlepší výkon na Old Trafford pri výhre 6:1 nad Manchesterom United, v ktorom zaznamenal dva góly a jednu asistenciu.

28-ročný hráč potom pridal ďalší gól a asistenciu v zápase s West Hamom a strelil víťazný gól na pôde Burnley.

Son je prvým hráčom Tottenhamu od augusta 2018, ktorý získal toto individuálne ocenenie. V uvedenom mesiaci uspel Lucas Moura.

Medzi manažérmi uspel Nuno Espirito Santo, ktorého Wolverhampton vyhral v októbri tri zápasy s Fulhamom, Leedsom i Crystal Palace. V štyroch dueloch inkasovali vlci iba jeden gól.

„Sme oveľa organizovanejší v obrane a verím, že budeme ďalej napredovať. Rýchlo sme sa dokázali otriasť zo zlých výsledkov z predchádzajúceho mesiaca, ale všetky zápasy boli veľmi, veľmi zložité,“ povedal 46-ročný Nuno, ktorý získal ocenenie tretíkrát. V minulosti uspel aj v septembri 2018 a v júni 2020.

Nuno sa presadil v konkurencii Ralpha Hasenhuttla, Joseho Mourinha, Davida Moyesa a Deana Smitha.

Za gól mesiaca bol vyhlásený presný zásah záložníka kladivárov Manuela Lanziniho v nadstavenom čase zápasu s Tottenhamom. Prečítajte si tiež


Zdieľanie článku

Komentáre