Siahne Liverpool po službách Daryla Janmaata?

Siahne Liverpool po službách Daryla Janmaata?

Liverpool by problémy na pravej strane obrany mohol vyriešiť príchodom bývalého hráča Newcastle a Watfordu Daryla Janmaata, ktorý je aktuálne voľným hráčom. Špekuluje sa aj o menách, ktoré by v januári mohli posilniť stred obrany.

Bet Builder DOXXbet

Uviedol to portál TeamTalk, ktorý tvrdí, že 31-ročného holandského reprezentanta klubu odporučil Georginio Wijnaldum.

Holandský reprezentant v októbri opustil káder Watfordu a červených by tak mohol posilniť okamžite. Obranca však už rok nehral pre zranenie kolena.

Akákoľvek dohoda s Janmaatom by bola iba krátkodobá s cieľom zaceliť stratu Alexander-Arnolda, ktorý sa zranil v ligovom zápase s Manchesterom City a tímu bude chýbať minimálne jeden mesiac.

Po zranení Joea Gomeza, ktorý bude klubu chýbať väčšiu časť sezóny, pokračujú aj špekulácie ohľadom posilnenia stredu obrany.

Už v januári by klub mohol posilniť 28-ročný David Alaba, ktorému budúce leto končí platný kontrakt s Bayernom Mníchov.

Alaba je údajne otvorený možnosti prestupu do Liverpoolu, ale jeho preferovanou destináciou zostáva jeden z dvojice španielskych veľkoklubov Real Madrid alebo Barcelona. Bavori by za hráča mohli požadovať čiastku 30 miliónov libier.

Červení tiež monitorujú situáciu ohľadom dvojice stredných obrancov Ozana Kabaka a Dayota Upamecana.

20-ročný turecký reprezentant Kabak hrá aktuálne za nemecké Schalke, za ktorý odohral v Bundeslige už viac ako 40 duelov. Mohol by byť dostupný za čiastku okolo 23 miliónov libier.

22-ročný Francúz Dayot Upamecano má už oveľa viac skúseností, keď v drese Lipska odohral 123 zápasov vo všetkých súťažiach. Rovnako si už zahral v drese francúzskej seniorskej reprezentácie.

Obranca má v kontrakte s Lipskom uvoľnovaciu klauzulu vo výške 38 miliónov libier, ktorá však nadobudne účinnosť až v lete 2021. Liverpool by tak musel v januári zaplatiť nemeckému klubu oveľa vyššiu čiastku.

Zdieľanie článku

Komentáre