Liverpoolu sa zranil aj obranca Joe Gomez

Liverpoolu sa zranil aj obranca Joe Gomez

Počas reprezentačnej prestávky sa červeným zranil ďalší stredný obranca. Joe Gomez si poranil koleno a prvé správy hovoria, že by mohlo ísť o problém vážnejšieho charakteru.

Bet Builder DOXXbet

Tréner anglickej reprezentácie Gareth Southgate sa vyjadril, že hráč pociťuje bolesť v kolene, ale presná diagnóza ešte nie je známa.

Prípadné dlhodobé zranenie Gomeza by bolo ďalším veľkým problémom pre obhajcu trofeje, ktorému zrejme do konca sezóny bude chýbať aj Virgil van Dijk, ktorý si poranil koleno minulý mesiac v zápase proti Evertonu.

Manažérovi Jurgenovi Kloppovi bude približne mesiac chýbať aj Trent Alexander-Arnold a mimo hry je aktuálne aj Fabinho, ktorý zastupoval v obrane Van Dijka, hoci návrat Brazílčana je plánovaný už po reprezentačnej prestávke.

Gomez s určitosťou vynechá priateľský zápas s Írskom a aj zápasy Ligy národov proti Belgicku a Islandu.

„Správa o zranení Gomeza ma nepríjemne zaskočila. Je to mladý hráč, ktorý už mal v minulosti problémy so zranením kolena a vždy sa dokázal vrátiť vo výbornej fazóne. Som jeho veľký fanúšik a verím, že to nebude nič vážne. Klopp je už bez van Dijka, ale ak by prišiel aj o Gomeza, tak by pre neho situácia bola naozaj veľmi zložitá,“ povedal Jamie Redknapp.

Liverpool, podobne ako ostatné anglické kluby, čaká veľmi náročné obdobie. Od 21. novembra do konca roka odohrajú červení až jedenásť duelov.

Nasledujúci program Liverpoolu

Sobota, 21. november, Leicester (d), Premier League
Streda, 25. november, Atalanta (d), Champions League
Sobota, 28. november, Brighton (v), Premier League
Utorok, 1. december, Ajax (d), Champions League
Sobota, 5. december, Wolves (d), Premier League
Streda, 9. december, Midtjylland (v), Champions League
Sobota, 12. december, Fulham (v), Premier League
Streda, 16. december, Tottenham (d), Premier League
Sobota, 19. december, Crystal Palace (v), Premier League
Sobota, 26. december, West Brom (d), Premier League
Pondelok, 28. december, Newcastle (v), Premier League

Prípadnú novú posilu do obrany by mohol Klopp získať až na začiatku januára, kedy sa otvára zimné transferové okno.

Lepšou správou pre anglickú reprezentáciu je, že ku kádru sa pripojil útočník Marcus Rashford z Manchesteru United, ktorého zranenie ramena v zápase proti Evertonu nebolo až také vážne.

Aktualizácia 12.11.2020 14:00

Joe Gomez sa musí podrobiť operácii ľavého kolena a klub verí, že sa do akcie bude môcť vrátiť ešte v druhej polovici aktuálnej sezóny.


Zdieľanie článku

Komentáre