Chris Sutton: Manažéri väčších klubov sa správajú ako rozmaznané deti

Chris Sutton: Manažéri väčších klubov sa správajú ako rozmaznané deti

Nespokojní manažéri Premier League môžu v tejto sezóne opäť požiadať o návrat pravidla piatich striedaní v jednom zápase, a to aj napriek tomu, že tento koncept bol už dvakrát odmietnutý.

Bet Builder DOXXbet

Rastúci počet manažérov nie je spokojných s aktuálnou situáciou. V sezóne 2020/21 môžu v zápasoch striedať iba trikrát, v minulej sezóne bolo po koronavírusovej prestávke povolených päť striedaní.

Premier League je jediná veľká súťaž, ktorá sa vrátila k trom striedaniam. Niektorí poprední manažéri sa domnievajú, že súčasný limit prispieva k problémom so zraneniami.

Šéf Liverpoolu Jurgen Klopp a jeho náprotivok z Manchesteru City Pep Guardiola uviedli, že toto rozhodnutie je čiastočne zodpovedné za nárast svalových zranení počas prebiehajúcej sezóny.

BBC Sport uviedol, že celá záležitosť bola predložená dvadsiatim klubom pôsobiacim v najvyššej anglickej súťaži dvakrát a ani v jednom prípade návrh nezískal podporu minimálne 14 klubov. Pri poslednom hlasovaní bolo za prijatie návrhu 11 klubov.

Šéf West Hamu David Moyes v piatok uviedol, že si už návrat k trom náhradníkom rozmyslel a bol by za päť striedaní v jednom zápase.

Manažér Aston Vily Dean Smith je však presvedčený, že Premier League by sa mala držať odhlasovanej možnosti využitia maximálne troch náhradníkov v jednom stretnutí.

V rozhovore pre BBC Radio 5 Live po nedeľňajšom víťazstve jeho tímu 3:0 nad Arsenalom povedal: „V 88. minúte som urobil iba jednu zmenu a pritom intenzita hry bola vysoká.“

„Nemáme najväčší tím na svete a súcitim s tímami, ktoré hrajú aj v Európe. Niečo sme si však na začiatku sezóny odhlasovali a mali by sme v tom určite pokračovať.“

Kluby majú právomoc predkladať návrhy na hlasovanie. Je však nepravdepodobné, že by sa o to nejaký klub usiloval, pokiaľ by si nebol istý šancou na zmenu súčasnej situácie.

Je zrejmé, že Klopp sa domnieva, že výkonný riaditeľ Premier League Richard Masters by mal byť iniciátorom zmeny k návratu k piatim striedajúcim hráčom.

Ďalšou príčinou súčasných problémov je aj samotné plánovanie zápasov.

Manažér Ole Gunnar Solskjaer bol nespokojný, že jeho tím musel odohrať duel proti Evertonu v sobotu na obed, keď sa jeho tím iba vo štvrtok ráno vrátil z Turecka.

Podobným problémom čelil aj Tottenham, ktorý svoj zápas musel odohrať v nedeľu na obed, pričom ešte vo štvrtok večer hral zápas na pôde bulharského Ludogorca.

Takéto problémy nie sú pre šéfov Premier League ničím novým a ich rozhorčenia vychádzajú z rozhodnutia ligy, že kluby by mali mať medzi zápasmi dva voľné dni.

BT Sport si vyberá zápas pre sobotňajší slot okolo obeda a samozrejme si vybral atraktívny duel v Evertone. Tottenham hral v nedeľu na obed preto, lebo Sky Sports ho považoval za divácky atraktívnejší ako duel Arsenalu s Aston Villou, ktorý tak posunul až do večerného slotu.

Asociácia profesionálnych futbalistov tvrdí, že by podporila opätovné hlasovanie o pravidle piatich striedajúcich hráčov, keďže už v auguste smerovala vedeniu Premier League list, v ktorom vyjadrila obavy o zdravie hráčov vzhľadom na skrátenú prestávku medzi sezónami a nahustený program v sezóne 2020/21.

Bývalý útočník Premier League Chris Sutton si je istý, že návrat k piatim striedaniam nebude dobrým nápadom a bude iba v prospech bohatších klubov, ktoré majú oveľa širší káder ako menšie kluby pôsobiace v súťaži.

„Všetci sú výnimoční manažéri, ale správajú sa ako rozmaznané deti,“ uviedol pre Sutton pre BBC Radio 5 Live.

„K televíznym spoločnostiam sa stavajú kriticky, ale je v poriadku, keď im tieto rozdávajú obrovské peniaze, ktoré potom môžu minúť na obrovské mzdy a lukratívne prestupy.“

„Majú dostatočne široké káder, aby sa s aktuálnou situáciou dokázali vyrovnať. Toto je elitárstvo z veľkých klubov. Dôležitou vecou v športe je súťaživosť a ak sa vrátime k piatim striedaniam, bude to zasa prospešné iba pre najsilnejšie kluby.“

„Krajina je v uzamknutom stave, ľudia prichádzajú o prácu. Netreba nariekať nad tým, že hráči sú trocha unavení.“

Zdieľanie článku

Komentáre