Hodnotenie hráčov po zápase Manchester City vs Liverpool

Manchester City a Liverpool si v nedeľu na Etihad Stadium body podelili po remíze 1:1 po góloch Gabriela Jesusa a Mohameda Salaha.

Bet Builder DOXXbet

Man City

Ederson - 6

Reagoval dobre pri rýchlej úvodnej šanci Firmina a všetky situácie vyriešil k spokojnosti svojho tímu. Jediné šťastie mal po prestávke po zlom vyboxovaní lopty.

Kyle Walker - 5

Vyrobil penaltu po zákroku na Maného. Nie je to prvýkrát v tejto sezóne. Po jeho zákroku kopal pokutový kop aj Leicester a rovnako Dánsko počas reprezentačného zápasu s Anglickom. Roy Keane ho označil za "idiota", čo je určite prehnané, ale musí sa naučiť lepšie zvládať kľúčové zákroky. V druhom polčase dostal žltú kartu po zákroku na Wijnalduma.

Ruben Dias - 7

Hlavný dirigent obrany. V prvom polčase skompletizoval 42 zo 45 prihrávok. Vedel dobre rozohrať, napriek vysokému napádaniu súpera. Tri obranné zákroky a dobrá rozohrávka naznačujú, že sa dokázal rýchlo adaptovať na podmienky anglického futbalu.

Aymeric Laporte - 7

Hral až príliš stiahnutý, ale po vyrovnávajúcom góle Jesusa sa posunul o desať metrov dopredu a vyvíjal oveľa väčší tlak na súpera. Po polčase spoločne s Diasom prakticky vymazal z ihriska dvojicu Salah, Firmino a neskôr i Shaqiriho.

Joao Cancelo - 7

Musel byť neustále v strehu pri dvojici Jota a Salah, ale svoju úlohu napokon zvládol veľmi dobre. Hlavne v druhom polčase podnikal aj výpady smerom do ofenzívy a Jotu do ničoho nepustil.

Kevin De Bruyne - 6

Opäť ukázal niekoľko svojich milimetrových prihrávok, hlavne pri vyrovnávajúcom góle Jesusa, ale tiež trestuhodne zahodil pokutový kop. Bola to iba druhá penalta, ktorú nepremenil. V druhom dejstve sa viacmenej vytratil z ihriska.

Ilkay Gundogan - 6

Dostával veľa priestoru od Wijnalduma a Hendersona v strede zálohy, ale vôbec to nedokázal zúžitkovať. Po prestávke išiel jeho výkon o niečo hore, ale nič výnimočné vymyslieť nedokázal.

Ferran Torres - 5

Napriek živému prvému polčasu sa do hry príliš nedostal. Mal iba 19 dotykov s loptou a 15 minút po prestávke ho Guardiola stiahol z ihriska.

Gabriel Jesus - 7

Výborne sa dokázal uvoľniť pri svojom góle od brániaceho Alexander-Arnolda a s prehľadom prekonal Alissona. Po prestávke si mohol lepšie počínať pri svojej hlavičke.

Raheem Sterling - 7

Proti svojmu bývalému klubu sa snažil, ale vo veľkej šanci v prvom polčase proti Alissonovi neuspel. Neustále v pohybe a stále veľká hrozba pre hosťujúcu obranu.

Náhradníci

Bernardo Silva - 6

Zapájal sa viac do hry ako Torres, ktorého vystriedal. Cestu k bráne po pravej strane cez Robertsona však nenašiel.

Prečítajte si tiež

Liverpool

Alisson - 7

V prvom polčase dobre zastavil šancu Raheema Sterlinga a De Bruyne ho z penalty neprekonal, hoci si Brazílčan vybral zlú stranu. Mal oveľa menej práce, ako zrejme pred zápasom predpokladal.

Trent Alexander-Arnold - 6

Zle bránil pri vyrovnávajúcom góle Gabriela Jesusa, jedna neúspešná strela z hry a jedna z priameho kopu. Po hodine hry išiel dole pre problémy s lýtkom.

Joel Matip - 7

Jurgen Klopp vsadil na Matipove skúsenosti a spravil dobre. Výborná pozičná hra po strele Sterlinga, ktorá Alissonovi prešla medzi nohy. Na začiatku druhého polčasu žltá karta po zákroku na De Bruyneho, ale zachoval si chladnú hlavu v situáciách, kedy sa belasí snažili otočiť zápas vo svoj prospech.

Joe Gomez - 6

Obeť nového pravidla o hraní rukou v šestnástke. Verdikt rozhodcu označil Gary Neville ako "nonsens". De Bruyne však penaltu zahodil a Gomez mal tiež šťastie pri šanci Jesusa, ktorý mu utiekol tesne po prestávke.

Andy Robertson - 6

V prvom dejstve si dokázal nájsť priestor na niekoľko centrov, ktoré však nenašli svoj cieľ. Výborná prihrávka na Maného, z ktorej rezultoval pokutový kop. Bojoval aj v druhom polčase, ale jeho centrom v tomto zápase chýbala presnosť.

Jordan Henderson - 6

V zálohe odviedol veľa "špinavej" práce a ukázal jednu strelu spoza šestnástky, ktorá však smerovala mimo brány. Nabehal toho najviac z celého kádra červených.

Gini Wijnaldum - 5

Snažil sa odstaviť De Bruyneho z hry. Dvakrát sa mu to však nepodarilo - najprv pri šanci Sterlinga a potom pri vyrovnávajúcom góle súpera. V druhom polčase už nebol Belgičan taký nebezpečný, čo záložníkovi uľahčilo jeho prácu.

Diogo Jota - 5

Nenadviazal na svoju výbornú formu a v prvom polčase bola jeho jediným príspevkom jedna nevydarená strela na bránu. V druhom dejstve si na konto pripísal ďalší nevydarený strelecký pokus a bol to pre neho frustrujúci večer.

Mohamed Salah - 7

Slušný výkon egyptského zakončovateľa okorenený premeneným pokutovým kopom, ktorý poslal červených do vedenia. V rozostavení 4-2-3-1 ale nebol až tak často zapojený do hry, o čom svedčí jeho počet dotykov s loptou, ktorý mal najnižší zo všetkých hráčov Liverpoolu na ihrisku.

Roberto Firmino - 5

Vzhľadom na zostavu nemeckého manažéra hral hlbšie smerom k zálohe ako zvyčajne a dvakrát dokázal získať loptu v držaní súpera. Po hodine hry išiel dole a aktuálne je ďaleko od svojej najlepšej formy.

Sadio Mane - 7

Na začiatku zápasu veľmi živý a svojim šikovným pohybom vybojoval na Walkerovi penaltu. Pred prestávkou zasa vybojoval priamy kop na Diasovi. Pravá strana belasých s ním mala problémy a z útočnej formácie Liverpoolu bol najlepším hráčom tohto stretnutia.

Náhradníci

Xherdan Shaqiri - 6

Prišiel na ihrisko namiesto Firmina, ale tentokrát nedokázal vytvoriť gólovú finálnu prihrávku ako tomu bolo v Lige majstrov či v ligovom zápase proti West Hamu.

James Milner - 7

Po hodine hry nahradil v obrane zraneného Alexander-Arnolda a opäť ukázal svoju veľkú univerzálnosť. Spravil tri obranné zákroky, žiaden z hráčov Liverpoolu nemal na konte viac. Vyhral viacero súbojov jeden na jednoho.