Veľký súboj fanúšikov 2020

Hlasuj a vyhraj originálny dres svojho obľúbeného klubu

Ryan Giggs: Manchester United môže čakať na ďalší ligový titul aj 20 rokov

Ryan Giggs: Manchester United môže čakať na ďalší ligový titul aj 20 rokov

Ryan Giggs sa obáva, že červení diabli si na ďalší titul v Premier League môžu počkať aj 20 rokov.

Bet Builder DOXXbet

United nevyhral najvyššiu ligovú súťaž od odchodu Sira Alexa Fergusona z klubu na konci sezóny 2012/13. Odvtedy na manažérskej stoličke predčasne skončili David Moyes, Louis van Gaal a Jose Mourinho.

Liverpool ukončil svoje tridsaťročné čakanie na titul minulú sezónu a Giggs vyjadril obavy, že niečo podobné by mohlo čakať aj na United.

„Môže to byť aj 15 či 20 rokov. Špeciálne ak sú v lige manažéri ako (Jurgen) Klopp či (Pep) Guardiola,“ povedal Giggs pre podcast The Greatest Game.

„Oba kluby majú zdroje a skvelých hráčov. Liverpool si tiež v roku 1990 nemyslel, že bude musieť čakať taký dlhý čas na ďalší triumf.“

„Aj Kloppovi trvalo štyri a pol roka, kým so svojim tímom triumfoval v súťaži. Vždy to chce čas a musíme sa zamyslieť nad tým, čo Klopp dokázal.“

„Vylepšoval káder každú jednu sezónu a medzitým dokázal získať triumf v Lige majstrov. Bolo vidieť napredovanie a tlak na tím sa postupne zmenšoval.“

„Každý manažér kupuje hráčov s cieľom bojovať o čo najvyššie priečky, ale nie vždy to funguje.“

Manchester City vyhral Premier League od roku 2013 trikrát, ale Giggs stále vidí Liverpool ako najväčšieho rivala United.

„Vždy som mal skvelý pocit, keď sme na Anfielde dokázali zvíťaziť. A to aj vtedy, kedy Liverpool nebol v tej najlepšej forme,“ povedal Giggs, ktorý titul v Premier League získal v drese diablov rekordných 13-krát.

„Vždy to však boli náročné zápasy, v ktorých nerozhodujú iba vaše futbalové schopnosti, ale aj mentálna sila celého kádra.“

United zatiaľ v aktuálnej sezóne nepodávajú vyrovnané výkony a sú až na pätnástej priečke v Premier League. Z prvých piatich ligových zápasov získali iba sedem bodov a doma ešte nevyhrali. V nedeľu čaká na zverencov Oleho Gunnara Solskjaera ďalší domáci duel s Arsenalom.

Zdieľanie článku

Komentáre