Veľký súboj fanúšikov 2020

Hlasuj a vyhraj originálny dres svojho obľúbeného klubu

Burnley je už iba krok od zmeny majiteľa klubu

Burnley je už iba krok od zmeny majiteľa klubu

Egyptský podnikateľ Mohamed El Kashashy a športový právnik Chris Farnell ponúkli za klub 200 miliónov libier. Potenciálni noví majitelia už dodali všetky podklady a teraz čakajú na schválenie zo strany vedenia Premier League.

Bet Builder DOXXbet

Farnell a El Kashashy, ktorý pôsobí v Dubaji a primárne podniká v potravinárskom priemysle, diskutovali s aktuálnym vedením Burnley posledných 12 mesiacov. Teraz však došlo k finálnemu podpísaniu kontraktov a Egypťan tiež doložil doklady, že má k dispozícii dostatočné finančné prostriedky pre zrealizovanie celej transakcie.

Obe strany teraz čakajú už iba na definitívu zo strany vedenia Premier League.

Farnell nedávno dostal zákaz vlastniť klub v Anglicku, ktorý však Football League neskôr zrušila.

Právnikovi z Cheshire bol udelený zákaz po tom, čo sa vyskytli problémy pri pokuse o kúpu Charltonu začiatkom tohto roka.

Farnell sa následne proti rozhodnutiu odvolal a zákaz bol zrušený, hoci dostal päťtýždňovú diskvalifikačnú lehotu, ktorá sa skončila 14. septembra.

V minulosti bol zapojený aj do diskusií ohľadom budúcnosti Bury FC a krátko pôsobil ako riaditeľ vo Wigane.

El Kashashy je údajne pripravený pomôcť klubu v aktuálnej náročnej situácii a manažér Sean Dyche by sa mal dočkať veľkých investícií s cieľom vylepšiť hráčsky káder.

V lete Clarets získali iba záložníka Brightonu Dalea Stephensa. Joe Hart, Aaron Lennon a Jeff Hendrick z klubu odišli ako voľní hráči. Burnley získalo v prvých piatich ligových kolách iba jeden bod. Aj preto sa zvýšilo napätie medzi aktuálnym predsedom klubu Mikom Garlickom a manažérom Dycheom.

Zdieľanie článku

Komentáre