Veľký súboj fanúšikov 2020

Hlasuj a vyhraj originálny dres svojho obľúbeného klubu

Liverpool a Manchester United rokujú o vstupe do európskej Premier League

Liverpool a Manchester United rokujú o vstupe do európskej Premier League

V novej súťaži s rozpočtom 4,6 miliardy libier (6 miliard eur) by mali hrať všetky najlepšie kluby z Európy.

Bet Builder DOXXbet

Zdroje BBC hovoria, že rokovania sú v počiatočnej fáze, ale plánom je nahradiť Ligu majstrov novým formátom.

Zároveň je potvrdené, že rozhovorov sa zúčastnila banka JP Morgan z Wall Street, ktorá by mala súťaž finančne zastrešovať.

Je však jasné, že celý projekt má pred sebou ešte dlhú cestu a k finálnej dohode napokon nemusí prísť.

Objavili sa informácie, že oslovených bolo päť klubov z anglickej Premier League, vrátane Liverpoolu a Manchesteru United. Ďalšími kandidátmi sú Manchester City, Chelsea, Arsenal a Tottenham.

Celkovo sa rokuje s tuctom klubov z Anglicka, Nemecka, Talianska, Španielska a Francúzska, ktorí by sa mali stať zakladajúcimi členmi súťaže.

V európskej Premier League by malo hrať celkovo 18 klubov v jednej ligovej súťaži, ktorá by sa hrala klasickým systémom doma/vonku. Najlepšie kluby by sa potom stretli v rámci play-off, z ktorého by vzišiel celkový víťaz.

Štart novej súťaže je predbežne naplánovaný na rok 2022. Zdroje portálu Sky Sports tiež uviedli, že za vývojom nového formátu stojí FIFA, svetový riadiaci orgán futbalu, a mal by sa hrať počas štandardnej futbalovej sezóny.

Formálne oznámenie o plánoch súťaže by mali byť ohlásené už koncom tohto mesiaca a zdroj celý plán označil ako „potenciálne najdôležitejšia zmena vo svetovom klubovom futbale za celé desaťročia“.

Zdieľanie článku

Komentáre