Liverpool má veľký problém - Virgil van Dijk musí ísť na operáciu

Liverpool má veľký problém - Virgil van Dijk musí ísť na operáciu

Röntgen potvrdil to, čo si Jurgen Klopp a žiaden fanúšik červených neželal. Základný stavebný kameň obrany červených si v zápase s Evertonom po nešetrnom zákroku gólmana Pickforda poranil predný skrížený väz v kolene a musí sa podrobiť operácii.

DOxxbet kasino attila vegh

Pickford nabral van Dijka už v jedenástej minúte zápasu a arbiter Michael Oliver ho prekvapujúco nepotrestal červenou a dokonca ani žltou kartou.

Zatiaľ nebol stanovený časový rámec počas ktorého bude opora červených mimo hry, ale nie je vylúčené, že pre vážne zranenie bude musieť vynechať celú aktuálnu sezónu.

Presný rozsah zranenia bude známy až po vykonaní chirurgického zákroku a následného posúdenia zdravotného stavu odborníkmi. Dátum operácie však momentálne nie je ešte určený.

Holandský obranca odohral od svojho debutu v drese Liverpoolu v januári 2018 až 95 z 96-tich zápasov Premier League. V minulej sezóne v lige odohral každú jednu minútu.

Pre Kloppa a celý Liverpool je to samozrejme obrovská strata. Do stredu obrany je k dispozícii už iba dvojica Matip a Gomez, ktorá však veľmi často bojuje s rôznymi zraneniami. Ďalej už má Nemec k dispozícii iba neskúsenú trojicu Nathaniel Phillips, Rhys Williams a Sepp van den Berg.

„Momentálne nevieme posúdiť, aký dopad bude mať toto zranenie pre celý káder Liverpoolu. Určite to však bude výraznou prekážkou pri obhajobe ligového titulu,“ povedal bývalý obranca Liverpoolu Stephen Warnock pre BBC Radio 5.

Zdravotné problémy hlásil po Merseyside derby aj záložník Thiago Alcantara, ktorého zasa tesne pred koncom zápasu poslal k zemi Brazílčan Richarlison, ktorý videl po tomto zákroku červenú kartu.

Španiel sa po zápase sťažoval na bolesti v kolene, ale v tomto prípade röntgen žiadne vážne zranenie nepotvrdil.

Záložník určite vynechá stredajší zápas Ligy majstrov v Amsterdame a o jeho štarte v ďalšom zápase rozhodnú lekári v druhej polovici týždňa.

Už pred ligovým zápasom s Aston Villou sa zranila jednotka v bráne červených Alisson, ktorý pre zranenie ramena bude Kloppovi chýbať šesť týždňov.

Zdieľanie článku

Komentáre