Posledné letné posily získali West Ham, Tottenham, Fulham a Crystal Palace

Posledné letné posily získali West Ham, Tottenham, Fulham a Crystal Palace

Včera o 18:00 sa v Anglicku uzavrelo aj tzv. domáce prestupové okno. Počas posledného prestupového dňa svoje kádre posilnili West Ham, Tottenham, Fulham a Crystal Palace.

West Ham konečne získal 25-ročného krídelníka Brentfordu Saida Benrahmu. Benrahma napokon na London Stadium prichádza na hosťovanie do konca sezóny za 4 milióny libier. Na konci sezóny kladivári hráča získajú na trvalý prestup za 21 miliónov liber plus 5 miliónov na bonusoch.

Benrahma bol v minulej sezóne jedným z najlepších hráčov v Championship, v ktorej zaznamenal 17 gólov a 9 asistencií. Okrem tohto bol najlepší zo všetkých hráčov v počte striel medzi tri žrde, v počte driblingov i skompletizovaných prihrávok vo finálnej tretine ihriska.

Alžírsky reprezentant začal svoju kariéru vo francúzskom Nice, z ktorého do Brentfordu prestúpil v júli 2018 iba za necelé 2 milióny eur. Celkovo za včely odohral 94 zápasov s bilanciou 30 gólov a 27 asistencií.

Tottenham skompletizoval príchod stredného obrancu Joea Rodona zo Swansea za čiastku 11 miliónov libier. Na bonusoch môžu labute získať ďalšie 4 milióny.

22-ročný waleský reprezentant podpísal s kohútmi kontrakt do leta 2025 a na Tottenham Hotspur Stadium bude nosiť dres s číslom 14.

Rodon odohral v drese Swansea celkovo 54 zápasov vo všetkých súťažiach. Za Wales si zahral v 4 dueloch.

Káder kohútov opustil stredný obranca Cameron Carter-Vickers, ktorý odišiel do Bournemouthu na hosťovanie do konca sezóny.

Fulham získal 26-ročného obrancu Terenca Kongola z Huddersfieldu za čiastku 4 milióny libier plus bonusy.

Manažér Scott Parker tak posilnil svoju defenzívu po nevydarenom návrate do anglickej Premier League.

Kongolo prišiel do Fulhamu už v januári na hosťovanie, ale zlomil si nohu a tak v drese chalupárov odohral iba jeden duel.

Svoju kariéru začínal v holandskom Feyenoorde, neskôr si zahral aj v AS Monaco, z ktorého prestúpil do Huddersfieldu za čiastku 20 miliónov eur.

V drese Huddersfieldu počas dvoch sezón v Premier League odohral 45 zápasov s bilanciou jeden gól a jedna asistencia.

Chalupári z klubu zároveň uvoľnili 28-ročného krídelníka Anthonyho Knockaerta, ktorý bude minimálne do januára hosťovať v druholigovom Nottinghame Forest pod vedením nového manažéra Chrisa Hughtona.

Crystal Palace siahol po skúsenom gólmanovi Stoke City Jackovi Butlandovi. Orly za brankára hrnčiarov zaplatili iba jeden milión libier. Butland by mal o miesto v bráne zabojovať s Vicentom Guaitom, keďže Wayne Hennessey je do februára mimo hry pre zranenie.

27-ročný hráč podpísal na Selhurst Park trojročný kontrakt. Stoke City naopak siahli po gólmanovi Southamptonu Angusovi Gunnovi, ktorý do klubu prišiel na hosťovanie do konca sezóny.

Dres počas posledného prestupového dňa zmenila aj trojica hráčov Liverpoolu, ktorá bude do konca sezóny hosťovať v nižších anglických súťažiach.

23-ročný útočník Harry Wilson si zahrá vo waleskom Cardiffe, iba 17-ročný krídelník Harvey Elliott posilnil Blackburn a 21-ročný Ben Woodburn si zahrá v treťoligovom Blackpoole.

Cardiff tiež posilnil aj stredný obranca Leicesteru Filip Benkovic. V klube bude hosťovať do konca aktuálnej sezóny.

Swansea si zaistila služby stredného obrancu Wolves Ryana Bennetta i obrancu Manchesteru City Joela Latibeaudiera. Obaja do klubu prišli ako voľní hráči.

Prečítajte si tiež


Zdieľanie článku

Komentáre