Novinky a špekulácie z anglickej Premier League (15.10.2020)

Novinky a špekulácie z anglickej Premier League (15.10.2020)

Novinky a špekulácie z anglickej Premier League a Championship. Už zajtra o 18:00 sa uzatvorí aj domáce prestupové okno.

Allan Saint-Maximin podpísal s Newcastle nový šesťročný kontrakt platný až do leta 2026. Francúzsky krídelník prišiel na St James' Park minulé leto z Nice za 16 miliónov libier a získal si fanúšikov svojou priamočiarou ofenzívnou hrou. V minulej sezóne 23-ročný hráč zaznamenal 4 góly v 30 odohraných zápasoch.

Výborne naštartoval aj aktuálnu sezónu, pri víťaznom zápase s Burnley zaznamenal jeden gól a jednu asistenciu. Straky vyhrali 12 z 26 zápasov Premier League, ak Saint-Maximin bol v základnej zostave a iba jeden zápas zo 16 ak v základe chýbal.

West Ham rokuje o podmienkach kontraktu s krídelníkom Brentfordu Saidom Benrahmom. Kluby sa už dohodli na prestupovej čiastke okolo 30 miliónov libier a 25-ročný hráč by mal na London Stadium podpísať päťročný kontrakt. Benrahma v minulej sezóne v drese včiel vsietil 17 gólov v 46 odohraných zápasoch.

West Ham sa naďalej zaujíma aj o útočníka Bournemouthu Joshuu Kinga, ktorému už o rok končí kontrakt s Bournemouthom. Čerešničky za služby nórskeho reprezentanta, ktorý od roku 2015 v ich drese zaznamenal 48 gólov v Premier League, žiadajú 18 miliónov libier.

West Bromwich sa dohodol s Huddersfieldom na prestupe útočníka Karlana Granta za čiastku 15 miliónov libier. Rokovania trvali viac ako mesiac a 23-ročný hráč sa napokon stane deviatou posilou Slavena Bilica počas tohto transferového okna.

Grant v minulej sezóne strelil v drese teriérov 19 gólov v 44 odohraných zápasoch, vrátane jednoho pri prehre 2:4 s West Bromwichom na The Hawthorns. V tejto sezóne ešte neodohral žiaden zápas.

Obranca Terence Kongolo sa vráti z Huddersfieldu do Fulhamu. Holandský reprezentant hosťoval na Craven Cottage už v januári, ale zlomil si nohu a za Cottagers tak odohral iba jeden zápas.

Manažér Scott Parker chce posilniť svoju defenzívu a riešením by mal byť opätovný príchod 26-ročného skúseného hráča, ktorý za Huddersfield odohral 45 zápasov v Premier League.

Obranca Nathaniel Clyne podpísal ako voľný hráč krátkodobý kontrakt s Crystal Palace a vracia sa tak do kádra orlov po 8 rokoch. V rokoch 2008 až 2012 odohral za Palace 137 zápasov, potom prestúpil do Southamptonu a neskôr do Liverpoolu. Jeho kariéru však výrazne zastavili viaceré zranenia.

Zdieľanie článku

Komentáre