Najdrahší káder na svete má Manchester City

Najdrahší káder na svete má Manchester City

CIES Football Observatory každoročne analyzuje výdavky všetkých klubov z top päťky najväčších európskych ligových súťaží na prestupovom trhu, aby zistil, ktorý z nich má najdrahší káder. Rebríček tento rok (podobne ako aj ten minulý) ovládol Manchester City, ktorý ako jediný prekonal hranicu jednej miliardy eur.

Hodnota aktuálneho kádra Manchesteru City je 1,036 miliardy eur, čo je ešte o 22 miliónov viac ako minulý rok. Na tretej priečke je mestský rival belasých Manchester United s čiastkou 844 miliónov eur, čo je o 93 miliónov viac v porovnaní so septembrom 2019.

Červení diabli sa priblížili k parížskemu Saint-Germain na druhej priečke (888 miliónov). Nie je prekvapením, že najväčší nárast z anglických klubov zaznamenala londýnska Chelsea (761 miliónov). Oba anglické kluby tak predbehli madridský Real (708 miliónov), ktorý spadol z tretej až na šiestu priečku.

Ak nepočítame parížsky Saint-Germain a Real Madrid, tak do top dvanástky sa už zmestili iba tri kluby mimo anglickej Premier League: Barcelona na štvrtej (826 miliónov), Juventus na ôsmej (594 miliónov) a Atlético Madrid na jedenástej priečke (483 miliónov).

Tieto čísla iba potvrdzujú finančnú dominanciu anglickej Premier League. Žiaden klub z tejto súťaže nemá aktuálny káder s nižšou hodnotou ako 100 miliónov eur. Pre porovnanie - európsky šampión Bayern Mníchov je až na pätnástej priečke (408 miliónov) a hneď za ním je Leicester City (370 miliónov).

TOP 20 najdrahších kádrov (Európa)
TOP 20 najdrahších kádrov (Premier League)
Zdieľanie článku

Komentáre