Liverpool získal 17-ročného brankára Marcela Pitalugu

Liverpool získal 17-ročného brankára Marcela Pitalugu

Tínedžer už trénuje s prvým tímom v Melwoode a hrávať bude za tím U21.

DOxxbet kasino attila vegh

Pitaluga prichádza z brazílskeho klubu Fluminense, v ktorom pôsobil 10 rokov a trénoval pod vedením brata Alissona Beckera - Muriela.

Gólman, ktorý bol počas minulého novembra súčasťou víťazného brazílskeho kádra na svetovom šampionáte hráčov do 17 rokov, doplní v Liverpoole trojicu brankárov Alissona, Adriana a Kellehera.

V kádri červených je aj Loris Karius, ktorý je však aktuálne na ročnom hosťovaní v nemeckom klube Union Berlin a Klopp s ním už nepočíta.

„Povedal som Alimu nech sa porozpráva so svojim bratom ako sa Marcelovi v klube darí,“ povedal tréner brankárov John Achterberg pre liverpoolfc.com.

„Ali hovoril so svojim bratom a viedol tam aj tréning gólmanov (počas prestávky v Premier League vo februári).“

„Niečo sme už o ňom vedeli aj z tréningov a zápasov v drese rezervného tímu Fluminense.“

„Už vo veku 16 rokov hral za rezervu. Získal si dôveru realizačného tímu a vedeli sme, že v ňom niečo je.“

„Teraz je tu a chceme, aby sa ďalej zlepšoval. Stále je veľmi mladý a nechceme na neho vyvíjať žiaden tlak, pretože ho ešte čaká dlhá cesta.“

Pitaluga v prvom tíme Fluminense nikdy nehral, ale Brazíliu reprezentoval na úrovniach do 15, 16 i 17 rokov. Skauti Liverpoolu si ho prvýkrát všimli práve na šampionáte hráčov do 17 rokov v Brazílii. Červení ho do tímu získali za čiastku okolo 1 milión libier.

Zdieľanie článku

Komentáre