Manchester City zvažuje, že budúce leto ponúkne kontrakt Lionelovi Messimu

Manchester City zvažuje, že budúce leto ponúkne kontrakt Lionelovi Messimu

Ak útočník Barcelony bude chcieť budúce leto stále odísť z klubu, tak Manchester City je pripravený siahnuť po jeho službách.

DOxxbet kasino attila vegh

Messi sa už budúce leto stane voľným hráčom a chcel by si opäť zahrať pod svojim bývalým manažérom Pepom Guardiolom.

O jeho prestupe do City sa hovorilo už počas tohto leta, ale napokon nemal na výber a musel zostať v Katalánsku.

Prevádzkový riaditeľ klubu z Manchesteru Omar Berrada sa vyjadril, že klub je pripravený ponúknuť Messimu kontrakt ihneď ako vyprší platnosť jeho zmluvy s Barcelonou.

„Je to najlepší hráč sveta a najlepší hráč svojej generácie. Každý klub by využil možnosť získať ho do svojho kádra,“ povedal Berrada.

„Určite je to potenciálna investícia, do ktorej by sme išli. Môže sa stať veľa vecí, ale zároveň si myslím, že máme finančnú silu túto investíciu zrealizovať.“

Nie je však vylúčené, že šesťnásobný víťaz Ballon d'Or napokon zostane v Španielsku.

Messi hlavne v poslednom období často kritizoval chod klubu a hlavne prezidenta Josepa Mariu Bartomeua.

Jeho bývalý spoluhráč Luis Suarez však verí, že keby Bartomeu z klubu odišiel, tak Argentínčan by v klube mohol zotrvať.

„Je tu možnosť, že ho uvidíme v inom drese, ale ak bude šťastný a cítiť sa komfortne, tak zostane v Barcelone,“ povedal Suarez pre ESPN.

„Ako jeho priateľ verím, že veci pre neho v Barce pôjdu správnym smerom. Ak sa však rozhodne odísť, tak má určite moju podporu.“

Bartomeu vyhlásil voľby na prezidenta klubu na marec 2021, ale mohli by byť aj v skoršom termíne, ak mu predstavenstvo klubu vysloví nedôveru.

Zdieľanie článku

Komentáre