Najlepší hráč a manažér mesiaca september: Dominic Calvert-Lewin a Carlo Ancelotti

Najlepší hráč a manažér mesiaca september: Dominic Calvert-Lewin a Carlo Ancelotti

Prvé individuálne ocenenia v novej sezóne ovládol Everton. Najlepším hráčom sa stal útočník Calvert-Lewin a manažérske ocenenie získal Talian Ancelotti.

Dominic Calvert-Lewin strelil päť gólov v troch septembrových zápasoch Premier League a karamelky sú aktuálne na čele ligovej tabuľky so ziskom 12 bodov, keď všetky svoje zápasy vyhrali.

Útočník Evertonu je v skvelej forme a v ankete uspel v konkurencii Harryho Kanea, Sadia Maneho či tímového spoluhráča Jamesa Rodriqueza.

V otváracom kole sezóny skóroval pri výhre na ihrisku Tottenhamu a hat-trick zaznamenal v domácom zápase proti West Bromwichu.

O sedem dní neskôr pridal aj piaty gól sezóny pri výhre 2:1 nad Crystal Palace.

23-ročnému hráčovi zjavne sadol štýl hry manažéra karameliek Carla Ancelottiho, ktorý zasa dominoval v kategórii manažérov.

61-ročný skúsený manažér v lete od základov prebudoval svoju zálohu, keď do klubu v lete dokázal priviesť hráčov ako James Rodriguez, Abdoulaye Doucoure či Allan.

Everton okrem Tottenhamu, West Bromwichu, a Crystal Palace dokázal na začiatku októbra zdolať aj Brighton a v sezóne jeho hráči vsietili už 12 gólov (najviac zo všetkých tímov, spoločne s Leicesterom).

Teraz čaká na Everton veľké derby s Liverpoolom, ktoré je na pláne v sobotu 17. októbra v Goodison Park-u.

Konkurenciou talianskeho manažéra boli Jurgen Klopp, Brendan Rodgers a Dean Smith.

Gólom mesiaca sa stal krásny zásah Jamesa Maddisona z Leicesteru v zápase proti Manchesteru City.


Zdieľanie článku

Komentáre