West Ham sa dohodol s Brentfordom na prestupe Saida Benrahmu

West Ham sa dohodol s Brentfordom na prestupe Saida Benrahmu

Kladivári najprv spravili ponuku 13 miliónov libier za krídelníka Bournemouthu Joshuu Kinga, ktorú čerešničky odmietli. Potom začali rokovania s Brentfordom ohľadom Benrahmu, ktoré boli úspešné.

DOxxbet kasino attila vegh

Celková transferová čiastka za Benrahmu vrátane bonusov by sa mala pohybovať na úrovni 30 miliónov libier. Kladivári však ešte musia rokovať s Alžírčanom ohľadom jeho kontraktu.

David Moyes mal záujem o Kinga, ktorému o rok končí kontrakt s Bournemouthom. Druholigista bol otvorený jeho odchodu z klubu, ale za jeho služby požadoval až 18 miliónov libier. O Kinga sa zaujíma aj Everton, Aston Villa a Brighton.

28-ročný hráč strelil od leta 2015 v drese čerešničiek až 48 gólov v Premier League a po vypadnutí Bournemouthu do Championship sa túžil vrátiť do Premier League.

O Benrahmu, ktorý v minulej sezóne strelil v Championship 17 gólov v 43 ligových zápasoch, sa zaujímal aj Crystal Palace. Brentford sa aj vďaka jeho gólom prebojoval až do finále play-off, v ktorom však nestačil na svojho západolondýnskeho rivala z Fulhamu.

25-ročný Alžírčan je aktuálne na reprezentačnom zraze so svojim národným tímom, v drese ktorého debutoval už v roku 2015, ale doteraz odohral iba 4 zápasy.

Do Brentfordu prišiel v júli 2018 z francúzskeho OGC Nice za 1,7 milióna eur. Včelám sa tak kompletne rozpadne ich útočná formácie, keďže Ollie Watkins, ktorý v minulej sezóne vsietil 25 ligových gólov, už skôr počas leta prestúpil do Aston Villy. V klube tak z produktívneho útočného trojzáprahu ostane už iba Francúz Bryan Mbeumo.

Zdieľanie článku

Komentáre