Sky a BT Sport si budú účtovať 15 libier za jeden zápas

Sky a BT Sport si budú účtovať 15 libier za jeden zápas

Všetky zápasy Premier League až do konca októbra budú dostupné pre anglických fanúšikov v priamych prenosoch, fanúšikovia na Ostrovoch si však za prenosy v sobotu popoludní poriadne priplatia.

DOxxbet kasino attila vegh

Od pandémie koronavírusu sa zápasy hrajú za zatvorenými dverami a Premier League sa tak rozhodla, že poruší svoje pravidlá a bude vysielať všetky zápasy naživo. V piatok sa zástupcovia klubov dohodli, že v tomto režime budú pokračovať minimálne do konca októbra.

Premier League sa dohodla s britskými vysielateľmi na tom, že budú naďalej vysielať všetky ligové zápasy naživo, tie však prechádzajú na model "pay-per-view" (PPV) alebo platba za zhliadnutie.

Ak si bude chcieť anglický fanúšik pozrieť zápas svojho klubu, bude musieť zaplatiť takmer 15 libier, čo je približne 16,5 eur. Príjmy z predaja majú ísť priamo do jednotlivých klubov, ktoré si tak chcú kompenzovať straty spôsobené prázdnymi štadiónmi.

Toto pravidlo sa prvýkrát uvedie do praxe od piateho kola v zápasoch Chelsea vs Southampton, Newcastle United vs Manchester United, Sheffield United vs Fulham, Leicester City vs Aston Villa a West Bromwich Albion vs Burnley, ktorých začiatok bol pôvodne plánovaný na sobotu 16:00 a v normálnom režime by sa teda nevysielali vôbec.

Tento ťah je však veľmi kontroverzný, keďže fanúšikovia si už teraz musia platiť nemalé mesačné predplatné za kanály, ktoré vysielajú Premier League.

Sky Sport si účtuje 33,99 libier za mesiac (cca 37 eur), BT Sport 25 libier (cca 27 eur). Cena za jednotlivé PPV zápasy je navyše až o 50% vyššia ako si účtujú kluby z nižších súťaží EFL na platforme IFollow.

Nové dojednanie bolo dohodnuté iba do konca tohto mesiaca, je však pravdepodobné, že sa k nemu liga vráti, ak zlyhá pri súčasných pokusoch presvedčiť vládu, aby umožnila návrat fanúšikov na štadióny.

„Premier League veľmi úzko spolupracuje so Sky Sports a BT Sport a je vďačná za ich podporu. Dohoda bude pravidelne prehodnocovaná po konzultácii s klubmi a v súlade s rozhodnutiami vlády o návrate divákov na štadióny,“ povedal hovorca anglickej Premier League.

„Futbal nie je rovnaký bez fanúšikov na štadiónoch. Premier League a naše kluby sa aj naďalej usilujú o bezpečný návrat fanúšikov v čo najskoršom čase.“

PPV zápasy v priebehu októbra:

3 x Fulham a West Bromwich Albion
2 x Sheffield United, Aston Villa, Southampton, Burnley, Chelsea, Brighton & Hove Albion a Crystal Palace
1 x Leicester City, Newcastle United, Manchester United, Arsenal, Leeds United, Liverpool, Tottenham a Wolves
0 x Manchester City, West Ham a Everton

Zdieľanie článku

Komentáre