Mzdy hráčov v anglickej Premier League v sezóne 2020/21

Mzdy hráčov v anglickej Premier League v sezóne 2020/21

Najviac svojim hráčom dopraje Manchester United, ktorého ročné náklady na mzdy sú viac ako 159 miliónov libier. Najlepšie zarábajúcim hráčom je brankár David de Gea.

Viac ako 100 miliónov libier ročne svojim hráčom vyplatia aj Chelsea, Manchester City, Arsenal a majtrovský Liverpool. Hneď za nimi nasledujú dva londýnske kluby Tottenham a Crystal Palace, ktorých ročné mzdové náklady sa vyšplhajú nad 80 miliónov libier.

Na spodku tabuľky je osamotený Sheffield United, ktorého náklady sú iba niečo vyše 10 miliónov libier za rok.

Náklady klubov Premier League na ročné mzdy hráčov v sezóne 2020/21
Medzi hráčmi je na tom platovo najlepšie gólman diablov David de Gea, ktorý si týždenne prilepší o 375 tisíc libier. V top desiatke ho dopĺňajú aj jeho tímoví spoluhráči Paul Pogba a Anthony Martial.

Na druhej priečke je Kevin de Bruyne z Manchesteru City, nasledovaný svojim tímovým spoluhráčom Raheemom Sterlingom.

Medzi desiatkou najlepšie zarábajúcich hráčov nájdeme až troch zástupcov Arsenalu (Mesut Ozil, Pierre-Emerick Aubameyang, Thomas Partey) a jednoho hráča ich mestského rivala Tottenhamu (Gareth Bale).

Najvyššie platy v kádroch Liverpoolu a Chelsea majú nové letné posily Thiago Alcantara a Ben Chilwell. Z tímov mimo top šestky je v tabuľke najvyššie Jamie Vardy z Leicesteru na 34. respektíve Wilfried Zaha z Crystal Palace na 39. priečke.

Minimálne 100 tisíc libier týždenne zarába 87 hráčov a v prvej stovke nenájdeme žiadneho zástupcu Newcastle, Southamptonu, Burnley, Brightonu a Sheffieldu United.

Najlepšie zarábajúci hráči anglickej Premier League v sezóne 2020/21


Zdroje: spotrac, sportekz

Zdieľanie článku

Komentáre