Ako funguje domáce transferové okno?

Ako funguje domáce transferové okno?

Medzinárodné transferové okno sa uzavrelo 5. októbra o polnoci, kluby z Premier League však ešte stále môžu siahnuť po hráčoch z nižších anglických súťaží. Prípadne môžu poslať svojich hráčov opačným smerom.

DOxxbet kasino attila vegh

Anglické kluby už nemôžu obchodovať (nakupovať, predávať a ani získavať či posielať hráčov na hosťovania) s klubmi zo zahraničia. Kluby z Premier League a EFL (Championship, League One, League Two) však môžu realizovať prestupy či hosťovania medzi sebou až do piatka 16. októbra do 18:00.

Zároveň však platí pravidlo, že kluby z najvyššej anglickej súťaže už nemôžu obchodovať medzi sebou.

FIFA umožňuje ponechať v lete otvorené medzinárodné transferové okno maximálne 12 týždňov. Kluby z Anglicka sa po predĺžení predchádzajúcej sezóny pre pandémiu koronavírusu dohodli, že tzv. domáce prestupové okno ponechajú otvorené o 11 dní dlhšie ako to medzinárodné.

Všetky kluby tak ešte majú možnosť vylepšiť svoje kádre hráčmi z domácich klubov.

Medzi zaujímavé mená patria napríklad obranca Joe Rodon zo Swansea, o ktorého má záujem Tottenham. Manchester United je spájaný s krídelníkom Watfordu Ismailom Sarrom, ktorého meno bolo v lete spájané aj s Liverpoolom.

Veľký záujem je aj o útočníka Brentfordu Saida Benrahmu, Todda Cantwella z Norwichu či Josha Kinga z Bournemouthu.

O Karlana Granta z Huddersfieldu sa zaujíma West Bromwich. Do nižších anglických súťaží by z kádra Baggies mohli odísť Charlie Austin a Kenneth Zohore, ktorí nemajú dôveru manažéra Slavena Bilica.

Prečítajte si tiež


Zdieľanie článku

Komentáre