Veľký súboj fanúšikov 2020

Hlasuj a vyhraj originálny dres svojho obľúbeného klubu

Letné transferové okno v číslach: Šesť klubov prepisovalo svoje klubové rekordy

Letné transferové okno v číslach: Šesť klubov prepisovalo svoje klubové rekordy

Najviac v lete do nových posíl investovali Chelsea, Manchester City, Aston Villa a Leeds United.

Bet Builder DOXXbet

Kluby Premier League počas leta preinvestovali 1,24 miliardy libier na 105 zrealizovaných prestupov. To je iba o 160 miliónov libier menej ako počas minulého leta, ktoré však nebolo ovplyvnené pandémiou koronavírusu.

Čisté výdavky anglických klubov boli vo výške 885 miliónov libier, keď na predajoch hráčov zástupcovia najvyššej anglickej súťaže zinkasovali 355 miliónov libier.

Navyše od 5. do 16. októbra je stále otvorené tzv. domáce prestupové okno - obchodovať medzi sebou môžu kluby z Premier League a nižších anglických súťaží.

Anglická najvyššia súťaž svojimi investíciami jednoznačne predbehla ostatné top európske súťaže. Zástupcovia Premier League preinvestovali dvakrát viac financií ako La Liga, Bundesliga či Ligue 1 a dvakrát viac ako Serie A.Investície klubov v top päťke európskych ligových súťaží

Zároveň však pokračuje trend, že počas posledného prestupového dňa kluby nakupujú čoraz menej (12 potvrdených prestupov, čo je jednoznačne najmenej za posledné roky).Výdavky a príjmy klubov z Premier League v posledných piatich prestupových oknách

NÁKUP


Najviac v lete nakupovala londýnska Chelsea, ktorá v predchádzajúcich dvoch prestupových nezrealizovala žiaden prestup. Teraz však prišli Kai Havertz (L75,8m), Ben Chilwell (L50m), Timo Werner (L45m) či Hakima Ziyecha (L36m).

Tri posily priviedol do klubu vicemajster Manchester City: Ruben Dias (L65m), Nathan Ake (L41m) a Ferran Torres (L37m). Príchod Donnyho van de Beeka do Manchesteru United bol desiatym najdrahším prestupom leta.

Liverpool vyplatil 45 miliónov za Dioga Jotu z Wolves a tím Nuna Espirita Santa sa zasa posilnil o dvojicu Nelson Semedo (L36,8m) a Fabio Silva (L35m). Do top desiatky najdrahších prestupov sa dostal aj záložník Thomas Partey (L45m), ktorý posilnil Arsenal počas posledného prestupového dňa.

Anglické kluby nakúpili až 47 hráčov, ktorí stáli viac ako 10 miliónov eur.

Svoje klubové prestupové rekordy prekonalo až šesť klubov:

Ruben Dias [Benfica - Manchester City] L65m
Fabio Silva [Porto - Wolves] L35,6m
Ollie Watkins [Brentford - Aston Villa] L28m
Rodrigo [Valencia - Leeds] L26m
Rhian Brewster [Liverpool - Sheffield United] L23,5m
Grady Diangana [West Ham - West Brom] L18mChelsea celkovo investovala do nových posíl 226,1 milióna libier, čo je viac ako Burnley, Brighton, West Ham, Crystal Palace, Fulham, West Brom, Southampton, Newcastle a Leicester dohromady.

Manchester City preinvestoval 147 miliónov, primárne na posilnenie obrannej formácie. Aston Villa už v tejto sezóne nechce bojovať o záchranu a v lete neváhala na nové posily použiť 85 miliónov. Iba o niekoľko tisíc libier menšiu čiastku do nových tvárí investoval Leeds (L84,5m).

Burnley nakúpilo iba veterána Dalea Stephensa za milión libier a v lete ušetrili aj Brighton (L4,4m), West Ham, Crystal Palace (obaja L20m), Fulham (L23m) a West Brom (L27,3m).

PREDAJ


Wolves predali hráčov za 76 miliónov libier. Patria medzi nich Jota (L45m), Helder Costa (L16m) a Matt Doherty (L15m).

Aj Manchester City dokázal predajom hráčov získať až 70,5 milióna libier. Nasledujú Leicester (L51,7m), Liverpool (L33,5m), West Ham (L29m) a Southampton (L21m).

Sedem klubov nezískalo predajom hráčov ani libru. Do tejto skupiny patria Aston Villa, Burnley, Crystal Palace, Fulham, Leeds, Newcastle a Sheffield United.V čistých výdavkoch klubov je tak na prvej priečke londýnska Chelsea s 212,6 miliónami libier. S takmer vyrovnaným rozpočtom leto uzavreli Wolves. V pluse skončila trojica West Ham, Brighton a West Ham.

POČET PRESTUPOV A HOSŤOVANÍ


Leeds v klube privítal až 11 nových hráčov na trvalý prestup, dvojica Brighton a Arsenal po deväť a Sheffield United s londýnskou Chelsea po sedem.

Fulham bol najaktívnejším klubom čo sa týka počtu hosťovaní. Týmto spôsobom získal šesť hráčov: Ruben Loftus-Cheek, Joachim Andersen, Ademola Lookman, Ola Aina, Alphonse Areola a Mario Lemina.

Na hosťovanie smerom von z klubu putovalo z Chelsea až 19 hráčov, nasledujú Brighton, Arsenal (obaja 11) a Manchester United (8).

Na trvalé prestupy najviac hráčov pustila Aston Villa (16) a svoje kádre výrazne prečistili aj Everton (15) a Manchester United (12).

Prečítajte si tiež


Zdieľanie článku

Komentáre