Prestupové novinky a špekulácie z anglickej Premier League (26.9.2020)

Prestupové novinky a špekulácie z anglickej Premier League (26.9.2020)

Prestupy, hosťovania, nové kontrakty a špekulácie z anglickej Premier League.

Manchester City rokuje s Benficou Lisabon ohľadom prestupu portugalského reprezentačného obrancu Rubena Diasa.

Portugalský klub si cení Diasa na viac ako 50 miliónov libier, ale kluby rokujú aj o možnosti, že opačným smerom poputuje obranca belasých Nicolas Otamendi.

23-ročný stredný obranca Dias odohral v Benfice tri kvalitné sezóny a bol súčasťou kádra Portugalska na svetovom šampionáte v roku 2018.

City počas celého leta hľadá kvalitnú náhradu za Vincenta Kompanyho, ktorý klub opustil minulý rok.

Prioritou číslo jeden bolo získanie obrancu Neapola Kalidoua Koulibalyho, ale taliansky klub žiadal za 29-ročného hráča príliš vysokú čiastku.

City tiež odmietlo zaplatiť 78 miliónov libier za stredného obrancu Atlética Madrid Joseho Gimeneza, ktoré požadoval španielsky klub za jeho služby.

Okrem Diasa sa aktuálne zaujímajú aj o 21-ročného obrancu Sevilly Julesa Koundeho.

West Ham včera ponúkol čiastku 23 miliónov libier a 10 miliónov na bonusoch za 19-ročného stredného obrancu Wesleyho Fofanu. Francúzsky klub Saint Etienne však túto ponuku odmietol.

Vedenie kladivárov však nechce ísť do cenovej vojny za hráča, o ktorého sa zaujíma aj Leicester City a preto už viac nemá o hráča záujem.

Fofana, ktorý so Saint Etienne podpísal nový kontrakt iba v apríli, oznámil manažérovi Claudovi Puelovi, že si chce zahrať v anglickej Premier League a nebol ani v kádri tímu v nedeľňajšom ligovom zápase proti Nantes.

Francúzsky klub pôvodne žiadal za hráča 25 miliónov libier, čo bolo vysoko nad rámec toho, čo bol ochotný zaplatiť Leicester, aby ho priviedol na King Power Stadium.

Fofana v minulej sezóne odohral za St Etienne 24 zápasov a pomohol klubu k postupu do Európskej ligy a do finále francúzskeho pohára.

Leicester i West Ham sa zaujímajú aj o obrancu Burnley Jamesa Tarkowskeho.

Kladivári spravili za 27-ročného hráča už tri ponuky, najvyššiu vo výške 30 miliónov libier, ale všetky boli odmietnuté.

Teraz s Burnley rokuje aj Leicester, ktorého manažér Brendan Rodgers je veľkým obdivovateľom hry skúseného obrancu.

Aj tu je však problémom prestupová čiastka, keď vedenie Clarets požaduje za svoju hviezdu z obrannej formácie až 50 miliónov libier.

Líšky tiež monitorujú situáciu aj okolo 24-ročného obrancu Bayeru Leverkusen Jonathana Taha, ktorý by mohol byť dostupný za čiastku okolo 20 miliónov libier.

Zdieľanie článku

Komentáre