Pep Guardiola: V nedeľu budem mať k dispozícii iba 13 hráčov

Manažér Manchesteru City sa po zápase Carabao Cup-u posťažoval, že v nedeľňajšom ligovom zápase proti Leicesteru bude mať k dispozícii iba 13 zdravých hráčov zo seniorského tímu.

DOxxbet kasino attila vegh

City začali novú sezónu iba pred týždňom, ale už teraz majú na zozname zranených hráčov viacero mien.

Po víťazstve 2:1 v Ligovom pohári s Bournemouthom sa španielsky manažér belasých vyjadril, že v lige budú musieť opäť nastúpiť juniori.

Proti čerešničkám svojim výkonom zaujal iba 17-ročný útočník Liam Delap - syn bývalého záložníka Stoke City Roryho - ktorý pekným zakončením v 18. minúte otvoril skóre zápasu.

Sergio Aguero bude so zranením kolena mimo hry ďalšie dva mesiace a Delap by teraz mohol dostávať viac šancí.

„Situácia je taká, že mám k dispozícii 13 hráčov zo seniorky. Potrebujem hráčov z akadémie a nie iba na tréningoch. Zrejme dostanú šancu aj v ligových zápasoch,“ povedal Guardiola.

„Je samozrejmé, že pri týchto problémoch, Liam zostane v kádri áčka. Uvidíme, či jeho služby budeme potrebovať.“

„Nesmieme však zabudnúť, podobne ako som spomínal pri Philovi Fodenovi v predchádzajúcich sezónach, že má iba 17 rokov. Má sa ešte veľa čo učiť a na to potrebuje svoj čas.“

Guardiola sa vyjadril, že obranca Nicolas Otamendi, ktorý je spájaný s prestupom do Porta, v pohári nenastúpil pre svalové problémy. Jeho parťák z obrany Aymeric Laporte nemá stále dostatočnú fyzickú kondíciu.

Laporte bol počas reprezentačnej prestávky pozitívne testovaný na Covid-19 a do tréningu sa opäť zapojil iba v piatok. Jeho štart proti líškam je nepravdepodobný.

Mimo hry je aj štvorica Ilkay Gundogan, Bernardo Silva, Joao Cancelo a Oleksandr Zinchenko. Guardiola tak proti Bournemouthu spravil až osem zmien v zostave.

Delap a americký brankár Zack Steffen v drese belasých debutovali a svoju šancu dostali aj mladíci Taylor Harwood-Bellis, Tommy Doyle a Adrian Bernabe.

Bernabe sa však tiež zranil a ihrisko opustil na nosidlách ešte pred polčasovou prestávkou.

Belasí sa proti druholigovému Bournemouthu vytrápili, keď na úvodný zásah Delapa odpovedal za hostí Sam Surridge. O postupe Citizens rozhodol až 15 minút pred koncom normálnej hracej doby Phil Foden.