Alex Telles žiada Porto, aby mu umožnilo prestup do Manchesteru United

Alex Telles žiada Porto, aby mu umožnilo prestup do Manchesteru United

27-ročný ľavý obranca Alex Telles požiadal svoj aktuálny klub FC Porto, aby znížil požadovanú čiastku 20 miliónov eur, ktorú portugalský klub požaduje za jeho služby.

DOxxbet kasino attila vegh

Manchester United odmieta za Tellesa zaplatiť takúto sumu a považuje ju za nerealistickú. Podľa portálu transfermarkt sa transferová hodnota hráča, ktorému už budúce leto končí platný kontrakt, pohybuje na úrovni 40 miliónov eur.

Telles verí, že jeho prestup k diablom sa podarí dokončiť ešte v priebehu tohto týždňa, ale vzhľadom na aktuálnu situáciu by sa rokovania kľudne mohli natiahnuť až do 5. októbra, kedy sa uzatvára letné transferové okno.

Vedenie United je presvedčené, že prestupová čiastka za Brazílčana by nemala presiahnuť 12 miliónov libier, keďže už v januári s ním diabli môže podpísať predkontrakt ako s voľným hráčom.

Telles by mal byť v kádri Oleho Gunnara Solskjara konkurenciou pre dvojicu Luke Shaw a Brandon Williams. Manažér by chcel od svojich krajných obrancov viac podpory smerom do ofenzívy.

V 158 zápasoch anglickej Premier League vsietil Shaw jeden gól a na sedem ďalších asistoval. Telles iba v minulej sezóne v portugalskej najvyššej súťaži zaznamenal 11 presných zásahov a k tomu pridal 8 asistencií.

Brazílčan prišiel do Porta v júli 2016 z tureckého klubu Galatasaray Istanbul za 6,5 milióna eur. Celkovo v drese drakov odohral 193 zápasov vo všetkých súťažiach. Na obrancu je veľmi produktívny, keď v uvedených stretnutiach vsietil 26 gólov a na 56 prihral.

V marci 2018 odohral jeden duel v drese brazílskej reprezentácie v priateľskom zápase proti Paname.

Zdieľanie článku

Komentáre