Wolverhampton výrazne posilnil svoju obrannú formáciu

Wolverhampton výrazne posilnil svoju obrannú formáciu

K vlkom prichádza obranca Barcelony Nelson Semedo za čiastku 37 miliónov libier.

26-ročný pravý obranca by mal v kádri nahradiť Matta Dohertyho, ktorý v lete prestúpil do Tottenhamu.

Portugalský reprezentant s klubom podpísal trojročný kontrakt s opciou na ďalšie dva roky.

Vlci zaplatia Barcelona 27,6 milióna libier ihneď a ďalších takmer 10 miliónov môže španielsky klub získať na bonusoch podľa výkonov hráča na novom pôsobisku.

Semedo, ktorý prišiel do Barcelony v roku 2017 z portugalskej Benficy, odohral v minulej sezóne v katalánskom drese 42 zápasov.

„Vybral som si Wolves pretože je to veľmi dobrý tím, ktorý hrá veľmi dobrý futbal,“ povedal Semedo pre oficiálne klubové stránky.

„Minulú sezónu mali kvalitnú a je to dôležitý tím v Anglicku, ale aj v Európe. Verím, že už tento rok niečo dosiahneme.“

Semedo môže debutovať v Premier League už v nedeľu v zápase proti West Hamu.

„Nestáva sa často, aby sme mali možnosť získať hráča svetovej triedy z klubu svetovej triedy. Aj týmto prestupom chceme všetkým ukázať, že nás progres sa nezastavuje a že sme hladní po ďalších úspechoch,“ povedal výkonný riaditeľ vlkov Jeff Shi.

Semeda zastupuje agentúra Gestifute vedená agentom Jorgem Mendesom, ktorý už k Wolves priviedol niekoľko kľúčových hráčov.

Hráč celkovo odohral za Blaugrana 124 duelov vo všetkých súťažiach s bilanciou 2 góly a 11 asistencií. Za Portugalsko si zahral v 14 zápasoch.

Obranca sa stal piatou letnou posilou Wolves po príchodoch Fabia Silvu, Fernanda Marcala, Vitora Ferreiru a Ki-Janu Hoevera.

Prečítajte si tiež


Zdieľanie článku

Komentáre