Ako Thiago môže zmeniť zálohu Liverpoolu

Ako Thiago môže zmeniť zálohu Liverpoolu

Červení už majú v kádri novú hviezdnu posilu Thiaga Alcantaru z Bayernu. Ako sa zmení hra záložnej formácie klubu z Anfieldu?

DOxxbet kasino attila vegh

„Káder Liverpoolu je v poriadku pre viaceré pozície,“ povedal nedávno Jamie Carragher pre Sky Sports. „Myslím si však, že niektoré by bolo možné vylepšiť.“

Kostas Tsimikas už kryje chrbát Robertsonovi na ľavej strane obrany, ale červeným od odchodu Coutinha chýbal klasický tvorca hry. Naby Keita priniesol určitú kvalitu, ale nie dostatočnú.

Hra červených sa tak sústredila hlavne na krídelné priestory. Záloha vynikala obrovskou bojovnosťou, ale menšou kreativitou. Aj preto príchod Thiaga Alcantaru do Liverpoolu prináša úplne nové možnosti.Španiel je majstrom prihrávok, ktorý dokáže nájsť milimetrové medzery v obrane súpera, aby poslal svoj tím do gólovej šance.

V Barcelone mu dal šancu Pep Guardiola, ktorý si ho neskôr zobral aj do Mníchova. „Je to jediný hráč, ktorého chcem,“ povedal Guardiola v tom čase. „Bude to on alebo nikto iný.“

V minulej sezóne skompletizoval v Bundeslige v priemere 82,6 prihrávok za 90 odohraných minút. Najvyššie číslo zo všetkých záložníkov v súťaži. Navyše ich úspešnosť sa pohybovala nad 90-timi percentami.Rodri a Ilkay Gundogan z Manchesteru City skompletizovali najviac prihrávok v predchádzajúcej sezóne Premier League. Potom nasledovali hráči modrých Jorginho a Mateo Kovacic. Žiaden z hráčov Liverpoolu sa k nim nepriblížil.

Nie je to žiadne prekvapenie. Liverpool iba málokedy využíval stred svojej zálohy, aby sa dostal do šestnástky súpera. Lopty zo stredu ihriska totiž takmer vždy smerovali na kraje ihriska.

Rozdiel medzi City a Liverpoolom najlepšie ilustrujú prienikové prihrávky skompletizované Kevinom De Bruynem, ktorý ich mal v minulej sezóne na konte 13. Trikrát viac ako ktorýkoľvek z hráčov Kloppovho kádra.Príchod Thiaga samozrejme všetko nezmení. Dokáže podržať loptu a byť neustále v pohybe. Jedným alebo dvoma dotykmi však vie nájsť priestor v obrane súpera, čo môže tímu pomôcť hlavne v zápasoch proti tímom, ktoré hrajú v hlbokom defenzívnom bloku.

Pre hráča to bude tiež veľká výzva. Thiago si v Liverpoole bude musieť zvyknúť na to, že loptu nebude mať na kopačkách tak často, ako v predchádzajúcich pôsobiskách.

Thiago nie je typickým hráčom pre Liverpool, ale aj preto sa tešíme na to, akým spôsobom do zostavy zapadne. Hre červených však s určitosťou pridá novú dynamiku a to je zlá správa pre súperov červených.

Zdieľanie článku

Komentáre