Hodnotenie hráčov v zápase medzi Chelsea a Liverpoolom

V druhom kole anglickej Premier League sme mohli sledovať na Stamford Bridge prvý šláger medzi tímami top šestky, v ktorom napokon uspeli hostia z Liverpoolu. Ako si v ňom viedli jednotliví hráči?

DOxxbet kasino attila vegh

Chelsea

Kepa Arrizabalaga - 4

Jeho prvá chyba v zápase ešte gólom neskončila, lepšie mohol reagovať pred vylúčením Christensena a Manému daroval druhý gól v stretnutí. Niekoľko striel hostí dokázal pochytať. Tlak na gólmana sa však zväčšuje každým odohraným zápasom.

Reece James - 5

Stratil Maného pri otváracom góle Liverpoolu a väčšinu zápasu odohral stiahnutý vzadu. Po jeho výbornom ofenzívnom výkone proti Brightonu to bolo sklamanie.

Andreas Christensen - 3

Zabránil skórovať Firminovi pri prvej chybe gólmana modrých, ale jeho neskorší ragby zákrok na senegalského hráča pred polčasovou prestávkou prakticky zmaril nádeje modrých na lepší výsledok.

Kurt Zouma - 5

Často "upratoval" za Alonsom pri hrozbách od Salaha, ale rozohrávke z obrannej formácie smerom dopredu príliš nepomohol.

Marcos Alonso - 5

Mal náročnú prácu ustrážiť Salaha a to sa mu nepodarilo pri otváracom góle červených. K výletom dopredu sa prakticky nedostal.

Jorginho - 5

Jorginho sa v strede poľa trápil a svoj bezduchý výkon potvrdil nepremenenou jedenástkou za stavu 0:2, ktorá mohla modrým pomôcť nadýchnuť sa k väčšej aktivite.

N'Golo Kante - 6

Snažil sa niečo vymyslieť smerom dopredu, ale podpora sa mu dostávala iba od mladého Mounta. Svojim výkonom neoslnil, ale ani nesklamal.

Mateo Kovacic - 6

Rovnako spoľahlivý ako kedykoľvek predtým, ale často bez lopty na svojej kopačke. Zálohu modrých nepozdvihol na vyššiu úroveň.

Mason Mount - 6

Asi ako jediný hráč modrých dokázal v druhom polčase vyviesť loptu smerom dopredu a na Alissona vyslal jednu nebezpečnú strelu.

Kai Havertz - 5

Hral na pozícii falošnej deviatky, ale v prvom polčase mal najmenej dotykov s loptou ako ktorýkoľvek iný hráč Chelsea. Po prestávke ho vystriedal Tomori, keď Lampard potreboval posilniť defenzívu. Frustrujúcich 45 minút na ihrisku.

Timo Werner - 6

Často ho zastavil Fabinho, ktorý zaskakoval v strede obrany červených. Chýbala mu väčšia podpora, napriek tomu v 73. minúte vybojoval domácim pokutový kop, ktorý však Jorginho zahodil.

Náhradníci

Fikayo Tomori - 6

Náhradník za vylúčeného Christensena nebol žiadnou výraznou posilou pre obranu domáceho tímu.

Ross Barkley - nehodnotený

Tammy Abraham - nehodnotený

Liverpool

Alisson - 8

Gólman hostí bol 75 minút prakticky iba divákom zápasu, potom chytil pokutový kop Jorginha a neskôr slušným zákrokom zastavil strelu Tammyho Abrahama.

Trent Alexander-Arnold - 6

Viac útočník ako obranca, ale podobne ako v prvom ligovom zápase, sa mu zatiaľ nedarí dosiahnuť na svoju vrcholnú formu z predchádzajúcej sezóny. Štandardky tentokrát v jeho podaní nič moc.

Fabinho - 8

Perfektný výkon v strede obrannej formácie. Vyhral takmer všetky duely jeden na jednoho s Wernerom. Absenciu Matipa a Joea Gomeza červení vôbec nepocítili. Stane sa z Brazílčana nový Fernandinho?

Virgil van Dijk - 7

Nemal veľa práce a všetko podstatné vyriešil k spokojnosti svojho tímu. Často sa aj snažil podporiť ofenzívu červených.

Andy Robertson - 7

Podobne ako Alexander-Arnold viac času trávil na polovici ihriska Chelsea. Stále veľmi pohyblivý, predviedol opäť svoj vysoký štandard.

Naby Keita - 5

Opäť príliš nenápadný, podobne ako proti Leedsu. Nevyužil príležitosť zaujať svojho manažéra a výsledkom bolo jeho striedanie po 60 minútach hry.

Jordan Henderson - 6

Perfektná prihrávka na Maného pri rozhodujúcom okamihu zápasu, po ktorej bol vylúčený Christensen. Kapitán červených si však už v druhom polčase nezahral pre zranenie.

Georginio Wijnaldum - 8

V druhom polčase presunutý na pravú stranu zálohy, často vnikal do šestnástky domácich a peknou strelou z diaľky donútil Kepu k zákroku. Jeho univerzálnosť by sa nemala podceňovať a Klopp to veľmi dobre vie.

Mo Salah - 6

Proti Leedsu bol fantastický, teraz prenechal iniciatívu Manému. Ak však jeden z trojky červených vypne, ďalší dvaja ho dokážu zastúpiť. Obranu modrých svojimi kľučkami nezaskočil.

Sadio Mane - 9

Najlepší hráč zápasu. Vyfauloval sa na ňom Christensen, potom hlavičkou poslal červených do vedenia a svojou aktivitou dokázal premeniť na gól aj fatálnu chybu Kepu. Na konci zápasu mal šancu skompletizovať aj hat-trick. Jeho hlad po góloch bol v tomto zápase výnimočný.

Firmino - 7

Pekná kombinácia so Salahom a následný presný center priniesol prvý gól Maného. Stále veľmi dôležitá súčasť liverpoolskeho stroja.

Náhradníci

Thiago - 6

Ukázal náznaky toho, čo od neho v budúcnosti môžeme očakávať. Možno až príliš premotivovaný pri faule na Wernera, z ktorého rezultoval pokutový kop pre Chelsea. Jeho prihrávky sú však milimetrovo presné.

James Milner - 6

Prišiel na ihrisko na posledných 30 minút zápasu ako náhrada za Keitu. Ako vždy pracovitý, bez výraznejšej pridanej hodnoty, ale aj bez zlyhania.