Ole Gunnar Solskjaer: Manchester United pracuje na prestupovom trhu veľmi tvrdo

Ole Gunnar Solskjaer: Manchester United pracuje na prestupovom trhu veľmi tvrdo

Nórsky manažér diablov sa vyjadril, že jeho klub by mal pred uzavretím letného prestupového okna (5. októbra) priviesť ďalšie posily.

DOxxbet kasino attila vegh

United zatiaľ do klubu priviedli iba záložníka Donnyho van de Beeka z Ajaxu za 39 miliónov libier. Ich hlavným prestupovým cieľom je krídelník Jadon Sancho z Borussie Dortmund, za ktorého však nechcú uhradiť 120 miliónov eur, ktoré za jeho služby požaduje nemecký klub.

Počas leta sa United spájalo aj s menami dvojice Realu Madrid Gareth Bale a Sergio Reguilon, ktorých už však získal londýnsky Tottenham. Do klubu už určite nepríde ani Thiago Alcantara, ktorý včera spečatil svoj prestup do Liverpoolu.

„Máme v hľadáčiku malú skupinu hráčov, ktorí by mohli zdvihnúť kvalitu nášho kádra. Môžem vás uistiť, že vedenie klubu pracuje veľmi tvrdo, aby v lete posilnilo káder,“ povedal Solskjaer.

„Niekedy nejde všetko podľa vašich plánov, život nie je priamočiary. Do uzavretia transferového okna však ešte zostáva niekoľko týždňov.“

Solskjaer po príchode na Old Trafford zmenil prestupovú filozofiu klubu a na trhu hľadá mladých, dravých a ambicióznych hráčov.

„Chcem pracovať iba s hráčmi, ktorí naozaj chcú obliekať dres United. Hľadám nie len kvalitu na ihrisku, ale aj silné osobnosti. Iba tak sa môžeme posunúť dopredu,“ dodal nórsky manažér.

„Nemáme k dispozícii taký výber hráčov ako ostatné kluby. Manchester United potrebuje posily najvyššej kvality.“

„Nemôžeme tiež ignorovať dopad koronavírusu. Prestupový trh sa naozaj zmenil a nastalo obdobie určitej finančnej neistoty.“

V minulej sezóne diabli zaostali za Liverpoolom o 33 bodov a za druhým Manchesterom City o 15 bodov. Solskjaer chce tento rozdiel zmazať.

„Chceme sa samozrejme čo najviac priblížiť k líderskej dvojici. Je potrebné dobre naštartovať novú sezónu a podávať konzistentné výkony.“

„Prišiel Dean (Henderson), máme Donnyho, Paul (Pogba) je fit a skvele hrá Bruno (Fernandes). Do zostavy sa môže vrátiť Eric Bailly, ktorý sa ukazuje v dobrom svetle. Prečo by sme nemohli dosiahnuť niečo veľké? Vo futbale sa dejú bláznivé veci.“

Zdieľanie článku

Komentáre