Do Liverpoolu smeruje Diogo Jota z Wolves za 45 miliónov libier

Do Liverpoolu smeruje Diogo Jota z Wolves za 45 miliónov libier

Iba pred niekoľkými hodinami červení oficiálne potvrdili príchod Thiaga Alcantaru a čoskoro by mal klub z Anfieldu posilniť aj 23-ročný portugalský reprezentačný krídelník Diogo Jota.

DOxxbet kasino attila vegh

Opačným smerom by mal putovať iba 18-ročný holandský obranca Ki-Jana Hoever za čiastku 10 miliónov libier plus bonusy.

Diogo Jota už nehral za vlkov vo štvrtok v Carabao Cup-e proti Stoke City a ani cez víkend v ligovom zápase proti Sheffieldu United.

Portugalčan chce posilniť Liverpool a manažér Nuno Espírito Santo sa drží pravidla, že nechce v klube hráčov, ktorí už nemajú záujem obliekať jeho dres.

Jota prišiel k vlkom v júli 2017 zo španielskeho Atlética Madrid formou hosťovania. Po sezóne ho Wolves získali na trvalý prestup za 14 miliónov eur.

V drese vlkov celkovo odohral 131 zápasov vo všetkých súťažiach s bilanciou 44 gólov a 19 asistencií. V drese portugalskej reprezentácie debutoval v novembri 2019. Doteraz v nej odohral štyri stretnutia, v ktorých vsietil jeden gól.

S Liverpoolom by mal ľavý krídelník, ktorý však vie zahrať aj na poste stredného útočníka, podpísať kontrakt do leta 2025.

Tínedžer Hoever, ktorý si pod vedením Jurgena Kloppa zahral štyrikrát, vie zahrať na pravej strane obrany, pravom krídle i v strede obrany. Práve tieto pozície potrebujú Wolves počas tohto transferového okna posilniť.

Holanďan prišiel do Liverpoolu v roku 2018 z holandského Ajaxu a iba minulé leto podpísal na Anfielde nový kontrakt.

Liverpool sa zaujíma aj o 22-ročného pravého krídelníka Ismailu Sarra z Watfordu, za ktorého však druholigista požaduje čiastku 40 miliónov libier.

Prečítajte si tiež


Zdieľanie článku

Komentáre