Liverpool sa dohodol s Bayernom na prestupe Thiaga Alcantaru

Liverpool sa dohodol s Bayernom na prestupe Thiaga Alcantaru

Skúsený 29-ročný tvorca hry prestúpi do Liverpoolu za čiastku 20 miliónov libier. Na bonusoch bude môcť bavorský klub získať ďalších 5 miliónov. Hráč podpíše s červenými štvorročný kontrakt a na Anfielde bude nosiť dres s číslom 6.

DOxxbet kasino attila vegh

Liverpool bol spájaný s menom Thiaga prakticky od otvorenia letného transferového okna, ale odmietal za 29-ročného záložníka vyplatiť čiastku 30 miliónov eur, ktorú za jeho služby žiadal nemecký klub.

Thiago pôsobil v Bayerne od roku 2013, kedy do nemeckého klubu prišiel z Barcelony. S Bayernom napokon dokázal získať sedem titulov v Bundeslige, štyrikrát triumfoval v nemeckom DFB-Pokal a po jednom triumfe má v Lige majstrov a na Club World Cup-e.

V Lige majstrov uspel práve počas tohto roka, kedy výber Hans-Dieter Flicka vo finále v Lisabone zdolali parížsky Saint-Germain.

Thiago sa stane druhou letnou posilou červených tohto leta, pred ním do klubu prišiel ľavý obranca Kostas Tsimikas z gréckeho Olympiakosu.

Bayern získa spomínaných 20 miliónov libier a ďalších 5 miliónov libier zinkasuje, ak Liverpool vyhrá Premier League alebo uspeje v Lige majstrov.

„Nemôžem uzavrieť tieto špekulácie, pokiaľ je transferové okno otvorené. Je to výborný hráč a Liverpool je veľký klub, preto takéto potenciálne spojenie nie je prekvapením,“ povedal Klopp o potenciálnom Španielovom príchode počas minulého týždňa.

Thiago začal svoju kariéru v Barcelone a po zasadnutí Davida Moyesa na manažérsku stoličku v Manchesteri United bolo jeho meno v roku 2013 spájané práve s prestupom na Old Trafford. Napokon sa však rozhodol pre Nemecko. Aj počas tohto leta sa spomínal záujem z Manchesteru, ale žiadnu konkrétnu ponuku diabli nepredložili.

Thiago sa netajil tým, že práve Liverpool je jeho preferovanou destináciou. Obdivuje totiž štýl hry nemeckého manažéra Jurgena Kloppa a podľa jeho slov "hľadá nové výzvy". Jeho príchod tiež otvára dvere Georginiovi Wijnaldumovi na odchod do Barcelony.

Thiago, ktorého otec Mazinho triumfoval s Brazíliou na svetovom šampionáte v roku 1994, odohral za Bayern celkovo 235 zápasov vo všetkých súťažiach s bilanciou 31 gólov a 37 asistencií. Za Španielsko si zahral v 39 zápasoch, v ktorých strelil dva góly.

Zdieľanie článku

Komentáre