Prestupové novinky a špekulácie z anglickej Premier League (17.9.2020)

Prestupové novinky a špekulácie z anglickej Premier League (17.9.2020)

Prestupy, hosťovania, nové kontrakty a špekulácie z anglickej Premier League.

DOxxbet kasino attila vegh

Gareth Bale už čaká na zelenú z Madridu, aby mohol odletieť do Londýna, kde sa podrobí lekárskej prehliadke pred jeho ročným hosťovaním v Tottenhame. Oba kluby finalizujú posledné detaily kontraktu, pričom Spurs súhlasia s tým, že španielskemu klubu a samotnémy hráčovi uhradia čiastku 20 miliónov libier, ktorá zahŕňa poplatok za hosťovanie i príspevky na mzdu krídelníka.

Bale zrejme nebude jedinou posilou Spurs zo španielskeho klubu. Tottenham je pripravený zaplatiť bielemu baletu 27,6 milióna libier za 23-ročného ľavého obrancu Sergia Reguilóna, o ktorého sa zaujímal aj Manchester United. Spurs sú už s hráčom dohodnutí na kontrakte do júna 2025 a v kontrakte bude mať obranca klauzulu, ktorou ho bude môcť Real získať späť do svojho klubu za čiastku okolo 45 miliónov eur.

Manchester City sa nevie dohodnúť s Neapolom na prestupe stredného obrancu Kalidoua Koulibalyho a tak svoju pozornosť zamieril do Atletica Madrid. Záujem má o uruguajského reprezentačného obrancu Joseho Gimeneza. Uruguajské médiá špekulujú, že prestupová čiastka za 25-ročného hráča by sa mohla pohybovať na úrovni 80 miliónov libier. Gimenez je dvojnásobný finalista Ligy majstrov a víťaz Európskej ligy z roku 2018. Za Atletico od roku 2013 odohral 130 zápasov.

Arsenal je blízko získania brankára Runara Alexa Runarssona z francúzskeho klubu Dijon. Ten by mal v tíme nahradiť Emiliana Martineza, ktorý sa včera oficiálne stal novou posilou Aston Villy. Transferová hodnota 25-ročného islandského reprezentanta sa pohybuje na úrovni 2 miliónov libier. V minulej sezóne v Ligue 1 odchytal 11 zápasov, inkasoval 17 gólov a predviedol 31 zákrokov.

S prestupom na Emirates je naďalej spájaný aj 27-ročný defenzívny záložník Atletica Madrid Thomas Partey, ale španielsky klub trvá na tom, že Ghančan môže odísť iba v prípade, že kanonieri zaplatia čiastku 45 miliónov libier, ktorú má vo svojom kontrakte vo forme uvoľňovacej klauzuly.

Leicester je blízko získania krídelníka rímskeho AS Cengiza Undera. Ten by mal prísť k líškam na hosťovanie (2,7 mil.libier) s možnosťou trvalého prestupu na konci sezóny za takmer 22 miliónov libier. 23-ročný ľavonohý hráč odohral za taliansky klub 88 zápasov v Serie A s bilanciou 17 gólov. Trvalé miesto v prvom tíme si však turecký reprezentant za tri roky pôsobenia v hlavnom meste vybojovať nedokázal.

Brendan Rodgers sa zaujíma aj o stredného obrancu Burnley Jamesa Tarkowskeho. Leicester už údajne s Burnley rokuje, ale problémom je cena za 27-ročného hráča. O obrancu, ktorý v drese Clarets odohral 143 zápasov, má eminentný záujem aj West Ham, ktorý však neuspel ani s ponukou 30 miliónov libier.

Manažér Evertonu Carlo Ancelotti má záujem o 22-ročného anglického reprezentačného obrancu londýnskej Chelsea Fikaya Tomoriho. Zároveň si Talian vie predstaviť, že klub opustia 31-ročný záložník Gylfi Sigurdsson a 30-ročný záložník Fabian Delph.

Manchester United údajne monitoruje možnosť získania 18-ročného pravého krídelníka Pobrežia Slonoviny Amada Traoreho z Atalanty Bergamo. Odchovanec talianskeho klubu si zahral vo štvrťfinálovom zápase Ligy majstrov proti parížskemu Saint-Germain. V Serie A však odohral v minulej sezóne iba 30 minút.

Prečítajte si tiež


Zdieľanie článku

Komentáre