Gareth Bale: Tottenham sa blíži k dohode s Realom Madrid

Gareth Bale: Tottenham sa blíži k dohode s Realom Madrid

Tottenham by už čoskoro mohol získať svoju bývalú hviezdu formou hosťovania, uviedol portál Sky Sports.

Baleov agent sa pre Sky Sports News vyjadril, že 31-ročný krídelník, ktorý do Realu prišiel v roku 2013, je veľmi blízko odchodu z Madridu. Tottenham je aktuálne jediným klubom, ktorý so španielskym klubom rokuje.

Bale sa chce vrátiť na sever Londýna, kde v rokoch 2007 až 2013 odohral šesť sezón. V drese Spurs odohral 203 zápasov vo všetkých súťažiach s bilanciou 56 gólov a 58 asistencií.

„Čaká nás ešte dlhá cesta a musíme vyriešiť množstvo problémov, ale faktom je, že Gareth je bližšie k odchodu z Madridu ako kedykoľvek za predchádzajúcich sedem sezón,“ povedal Baleov agent, Jonathan Barnett.

„Dohoda je komplikovaná, ale blížime sa k jej uzavretiu. Veci sa môžu pohnúť veľmi rýchlo, ak dialóg medzi klubmi bude naďalej pokračovať v pozitívnom duchu.“

Real povolil hráčovi rokovať s inými klubmi a Jose Mourinho mu už predstavil jeho víziu budúcnosti Spurs. Práve Bale by sa mal stať kľúčovým hráčom jeho systému hry.

Waleský reprezentant, ktorý zarába v Madride 600 tisíc libier týždenne, však nepristúpi na škrtanie svojej luxusnej mzdy. Preto je jasné, že časť jeho mzdy by musel naďalej hradiť madridský veľkoklub a zostatok Tottenham.

Mourinho sa k príchodu Balea nechcel pred kvalifikačným zápasom Európskej ligy s bulharským Lokomotivom Plovdiv vyjadrovať.

Na otázku či by Balea v tíme privítal však reagoval: „Chcel som ho získať ešte ako manažér Realu Madrid, ale v tom čase to nebolo možné. Po mojom odchode po ňom prezident španielskeho klubu napokon siahol. Nie je žiadnym tajomstvom, že obdivujem jeho hru.“

Zdieľanie článku

Komentáre