Gareth Bale: Tottenham sa blíži k dohode s Realom Madrid

Gareth Bale: Tottenham sa blíži k dohode s Realom Madrid

Tottenham by už čoskoro mohol získať svoju bývalú hviezdu formou hosťovania, uviedol portál Sky Sports.

DOxxbet kasino attila vegh

Baleov agent sa pre Sky Sports News vyjadril, že 31-ročný krídelník, ktorý do Realu prišiel v roku 2013, je veľmi blízko odchodu z Madridu. Tottenham je aktuálne jediným klubom, ktorý so španielskym klubom rokuje.

Bale sa chce vrátiť na sever Londýna, kde v rokoch 2007 až 2013 odohral šesť sezón. V drese Spurs odohral 203 zápasov vo všetkých súťažiach s bilanciou 56 gólov a 58 asistencií.

„Čaká nás ešte dlhá cesta a musíme vyriešiť množstvo problémov, ale faktom je, že Gareth je bližšie k odchodu z Madridu ako kedykoľvek za predchádzajúcich sedem sezón,“ povedal Baleov agent, Jonathan Barnett.

„Dohoda je komplikovaná, ale blížime sa k jej uzavretiu. Veci sa môžu pohnúť veľmi rýchlo, ak dialóg medzi klubmi bude naďalej pokračovať v pozitívnom duchu.“

Real povolil hráčovi rokovať s inými klubmi a Jose Mourinho mu už predstavil jeho víziu budúcnosti Spurs. Práve Bale by sa mal stať kľúčovým hráčom jeho systému hry.

Waleský reprezentant, ktorý zarába v Madride 600 tisíc libier týždenne, však nepristúpi na škrtanie svojej luxusnej mzdy. Preto je jasné, že časť jeho mzdy by musel naďalej hradiť madridský veľkoklub a zostatok Tottenham.

Mourinho sa k príchodu Balea nechcel pred kvalifikačným zápasom Európskej ligy s bulharským Lokomotivom Plovdiv vyjadrovať.

Na otázku či by Balea v tíme privítal však reagoval: „Chcel som ho získať ešte ako manažér Realu Madrid, ale v tom čase to nebolo možné. Po mojom odchode po ňom prezident španielskeho klubu napokon siahol. Nie je žiadnym tajomstvom, že obdivujem jeho hru.“

Zdieľanie článku

Komentáre