Pred štartom Premier League 2020/21: Wolverhampton

Pred štartom Premier League 2020/21: Wolverhampton

V sezóne 2018/19 konečná siedma priečka a 57 získaných bodov. V minulej sezóne opäť siedma priečka a 59 získaných bodov, tri body pred londýnskym Arsenalom. Dokážu vlci znova vytvoriť tlak na top šestku?

DOxxbet kasino attila vegh

Zverenci Nuna Espirita Santa majú za sebou ďalšiu sezónu, s ktorou môžu byť maximálne spokojní. V lige si udržali svoje postavenie v top desiatke a bonusom bol postup do štvrťfinále Európskej ligy, z ktorej vypadli až vo štvrťfinále so španielskou Sevillou.

Santo má k dispozícii veľmi úzky káder, ktorý však v Premier League opäť dokázal bojovať o pohárové miestenky. Napokon ich nasledujúcu sezónu v Európe neuvidíme. Rozhodol o tom finálový zápas FA Cup-u, v ktorom uspel Arsenal a vybojoval si tak účasť v skupinovej fáze Európskej ligy práve na úkor vlkov.

Najväčšie európske kluby sa zaujímajú o dvojicu ofenzívnych opôr vlkov Raula Jimeneza a Adamu Traoreho. Tí zatiaľ v klube zostávajú, ale na veľké prekvapenie fanúšikov vedenie pustilo veľkú obrannú oporu Matta Dohertyho do Tottenhamu.Počas letného prestupového obdobia bolo v klube veľmi ticho. To prerušil až predminulý týždeň príchodom iba 18-ročného útočníka portugalského Porta Fabia Silvu. Ten do klubu prišiel za rekordných 40 miliónov eur a stal sa už deviatym portugalským hráčom v kádri Nuna. Z Porta navyše prišiel aj jeho spoluhráč - 20-ročný kreatívny záložník Vitinha, zatiaľ formou hosťovania do konca sezóny.

Obrannú formáciu zasa posilnil skúsený Brazílčan Fernando Marcal (1,8 mil.libier) z Lyonu.

Aj v tejto sezóne sa Wolves budú opierať o spoluprácu dvojice Traore a Jimenez. Mexičan v minulej sezóne strelil 27 gólov a prekonal tak takmer tri dekády starý klubový rekord v počte vsietených gólov za sezónu Stevea Bulla.

Ide však iba o jednu dobre sa dopĺňajúcu dvojicku v Nunovom kádri - Ruben Neves a Joao Moutinho si výborne rozumejú v zálohe, Wilfried Boly a Conor Coady zasa v obrane. Ďalej sa Nuno môže spoľahnúť na univerzalitu dvojice Romain Saiss a Leander Dendoncker.

Prečítajte si tiežSilva sa môže vpredu učiť od Jimeneza a v prípade potreby ho zastúpiť. Marcal môže zahrať na ľavej strane obrany. Chcelo by to však aj nového záložníka a hlavne veľmi urgentne pravého obrancu.

Doherty je totiž preč a Jonny Otto má problémy so zranením. Táto pozícia je pritom veľmi významná pre štýl hry portugalského manažéra.

V novej sezóne sme tiež zvedaví na výkony Neta, ktorý po príchode z Lazia predvádzal veľmi solídne výkony. Je rýchly, technický a hladný po góloch. Navyše má iba 20 rokov a môže v budúcnosti výrazne vylepšiť ofenzívu vlkov.


Kurz na triumf v Premier League v sezóne 2020/21
TIPSPORT150,0
FORTUNA200,0


Predikcia konečného umiestnenia v sezóne 2020/21
FOOTBALL365.SK7.
FOURFOURTWO7.
BBC (Phil McNulty)8.
GUARDIAN8.
DAILY MAIL (Micah Richards)7.

Zdieľanie článku

Komentáre