Pred štartom Premier League 2020/21: Southampton

Pred štartom Premier League 2020/21: Southampton

Ak by sme si mali vybrať jeden klub, ktorý v tejto sezóne môže zaútočiť na top desiatku, tak sú to určite svätci pod vedením Ralpha Hasenhüttla.

DOxxbet kasino attila vegh

Tím rakúskeho manažéra ukázal na konci predchádzajúcej sezóny veľký potenciál, keď z posledných deviatich zápasov sezóny prehral iba raz. A svätci majú navyše v kádri ostrostrelca Dannyho Ingsa.

Hasenhüttl pritom už ani nemusel byť manažérom klubu z južného Anglicka. Po októbrovej potupnej domácej prehre 0:9 s Leicesterom ponúkol svoju rezignáciu, ale výkonný riaditeľ klubu Martin Semmens ho vo funkcii podržal a spravil veľmi dobre.

Klub zo St Mary’s sa z prehry dokázal veľmi rýchlo otriasť a začal predvádzať oveľa lepšie výkony. Napokon Rakúšan svoj tím priviedol k pohodovej priečke v strede tabuľky a vyslúžil si nový štvorročný kontrakt.

Prečítajte si tiežHasenhüttl totálne prebudoval svoju obrannú formáciu, z ktorej vypadli Angus Gunn, Jannik Vestergaard, Yan Valery a Maya Yoshida. Zároveň zmenil svoju taktiku na formáciu 4-2-2-2, ktorú preferoval aj v nemeckom klube RB Leipzig.

Jack Stephens začal excelovať v defenzíve a James Ward-Prowse, ktorý sa v júni stal kapitánom tímu, dokázal dirigovať stredovú formáciu. Nikomu však vysokooktánový štýl hry rakúskeho manažéra nevyhovuje viac ako Ingsovi, ktorý v minulej sezóne vsietil 22 gólov, iba o jeden menej ako majiteľ zlatej kopačky Jamie Vardy. Ings si svojimi výkonmi opäť vyslúžil pozvánku do anglickej reprezentácie.V lete svätci vystužili svoju obranu príchodom Kylea Walker-Petersa (12 mil.libier) z Tottenhamu - ktorý už v klube hosťoval v druhej polovici minulej sezóny - a Mohammeda Salisa (10,9 mil.libier) z Valladolidu. Ghanský obranca, ktorý v La Lige debutoval iba minulý rok, má pred sebou veľkú budúcnosť. Po tom, čo v španielskej najvyššej súťaži dokázal "vygumovať" aj takých hráčov ako Gareth Bale či Diego Costa, prichádza 21-ročný obranca do klubu s rastúcou reputáciou.

Guido Carrillo a Wesley Hoedt, ktorí klub v minulosti vyšli na viac ako 34 miliónov libier, v minulej sezóne hosťovali v Leganes resp. v Antverpách. Zdá sa, že už iba zbytočne ukrajujú zo mzdového rozpočtu klubu.

S ďalšou dvojicou hráčov, s ktorými už svätci nepočítali, im pomohol nováčik z Fulhamu. Mario Lemina odišiel k chalupárom na hosťovanie a za Harrisona Reeda klub zinkasoval 6 miliónov libier. 32-ročný brankár Fraser Forster, jeden zo skupiny hráčov s najvyššou mzdou v klube, je však ešte stále v kádri svätcov.

Hasenhüttl strávil počas pandémie veľa času s rodinou v Mníchove. Vypracoval tam kompletný tímový manuál, podľa ktorého by sa mali riadiť všetci hráči i členovia realizačného tímu. Cesta do prvého tímu by sa mala otvoriť pre viacero talentovaných mladých hráčov, medzi ktorých patrí 20-ročný ľavý obranca Jake Vokins, 19-ročný pravý obranca Oludare Olufunwa, 21-ročný pravý krídelník Nathan Tella, 19-ročný ľavý krídelník Will Ferry či 18-ročný stredný záložník Alexandre Jankewitz.

Je tu jediná obava - dokáže byť Ings taký produktívny ako v predchádzajúcej sezóne? Vyhnú sa mu zranenia? Angličan strelil v minulej sezóne takmer polovicu gólov svojho tímu. Che Adams je prísľubom do budúcnosti a v minulej sezóne si musel počkať 29 zápasov na svoj prvý ligový gól. Dvojica Michael Obafemi a Shane Long strelila dohromady deväť ligových gólov.

Southampton by sa mal výrazne zlepšiť hlavne formu na domácom štadióne. Iba jednoznačne posledný Norwich mal v sezóne 2019/20 horšiu bilanciu na domácom ihrisku ako svätci.

Southampton to má rozohrané dobre na všetkých frontoch a možno teraz prišiel ten najlepší čas, aby v sezóne 2020/21 (konečne) zaútočil na priečku v prvej polovici ligovej tabuľky.

Kurz na triumf v Premier League v sezóne 2020/21
TIPSPORT350,0
FORTUNA250,0


Predikcia konečného umiestnenia v sezóne 2020/21
FOOTBALL365.SK9.
FOURFOURTWO8.
BBC (Phil McNulty)10.
GUARDIAN12.
DAILY MAIL (Micah Richards)11.

Zdieľanie článku

Komentáre