Pred štartom Premier League 2020/21: Southampton

Pred štartom Premier League 2020/21: Southampton

Ak by sme si mali vybrať jeden klub, ktorý v tejto sezóne môže zaútočiť na top desiatku, tak sú to určite svätci pod vedením Ralpha Hasenhüttla.

Tím rakúskeho manažéra ukázal na konci predchádzajúcej sezóny veľký potenciál, keď z posledných deviatich zápasov sezóny prehral iba raz. A svätci majú navyše v kádri ostrostrelca Dannyho Ingsa.

Hasenhüttl pritom už ani nemusel byť manažérom klubu z južného Anglicka. Po októbrovej potupnej domácej prehre 0:9 s Leicesterom ponúkol svoju rezignáciu, ale výkonný riaditeľ klubu Martin Semmens ho vo funkcii podržal a spravil veľmi dobre.

Klub zo St Mary’s sa z prehry dokázal veľmi rýchlo otriasť a začal predvádzať oveľa lepšie výkony. Napokon Rakúšan svoj tím priviedol k pohodovej priečke v strede tabuľky a vyslúžil si nový štvorročný kontrakt.

Prečítajte si tiežHasenhüttl totálne prebudoval svoju obrannú formáciu, z ktorej vypadli Angus Gunn, Jannik Vestergaard, Yan Valery a Maya Yoshida. Zároveň zmenil svoju taktiku na formáciu 4-2-2-2, ktorú preferoval aj v nemeckom klube RB Leipzig.

Jack Stephens začal excelovať v defenzíve a James Ward-Prowse, ktorý sa v júni stal kapitánom tímu, dokázal dirigovať stredovú formáciu. Nikomu však vysokooktánový štýl hry rakúskeho manažéra nevyhovuje viac ako Ingsovi, ktorý v minulej sezóne vsietil 22 gólov, iba o jeden menej ako majiteľ zlatej kopačky Jamie Vardy. Ings si svojimi výkonmi opäť vyslúžil pozvánku do anglickej reprezentácie.V lete svätci vystužili svoju obranu príchodom Kylea Walker-Petersa (12 mil.libier) z Tottenhamu - ktorý už v klube hosťoval v druhej polovici minulej sezóny - a Mohammeda Salisa (10,9 mil.libier) z Valladolidu. Ghanský obranca, ktorý v La Lige debutoval iba minulý rok, má pred sebou veľkú budúcnosť. Po tom, čo v španielskej najvyššej súťaži dokázal "vygumovať" aj takých hráčov ako Gareth Bale či Diego Costa, prichádza 21-ročný obranca do klubu s rastúcou reputáciou.

Guido Carrillo a Wesley Hoedt, ktorí klub v minulosti vyšli na viac ako 34 miliónov libier, v minulej sezóne hosťovali v Leganes resp. v Antverpách. Zdá sa, že už iba zbytočne ukrajujú zo mzdového rozpočtu klubu.

S ďalšou dvojicou hráčov, s ktorými už svätci nepočítali, im pomohol nováčik z Fulhamu. Mario Lemina odišiel k chalupárom na hosťovanie a za Harrisona Reeda klub zinkasoval 6 miliónov libier. 32-ročný brankár Fraser Forster, jeden zo skupiny hráčov s najvyššou mzdou v klube, je však ešte stále v kádri svätcov.

Hasenhüttl strávil počas pandémie veľa času s rodinou v Mníchove. Vypracoval tam kompletný tímový manuál, podľa ktorého by sa mali riadiť všetci hráči i členovia realizačného tímu. Cesta do prvého tímu by sa mala otvoriť pre viacero talentovaných mladých hráčov, medzi ktorých patrí 20-ročný ľavý obranca Jake Vokins, 19-ročný pravý obranca Oludare Olufunwa, 21-ročný pravý krídelník Nathan Tella, 19-ročný ľavý krídelník Will Ferry či 18-ročný stredný záložník Alexandre Jankewitz.

Je tu jediná obava - dokáže byť Ings taký produktívny ako v predchádzajúcej sezóne? Vyhnú sa mu zranenia? Angličan strelil v minulej sezóne takmer polovicu gólov svojho tímu. Che Adams je prísľubom do budúcnosti a v minulej sezóne si musel počkať 29 zápasov na svoj prvý ligový gól. Dvojica Michael Obafemi a Shane Long strelila dohromady deväť ligových gólov.

Southampton by sa mal výrazne zlepšiť hlavne formu na domácom štadióne. Iba jednoznačne posledný Norwich mal v sezóne 2019/20 horšiu bilanciu na domácom ihrisku ako svätci.

Southampton to má rozohrané dobre na všetkých frontoch a možno teraz prišiel ten najlepší čas, aby v sezóne 2020/21 (konečne) zaútočil na priečku v prvej polovici ligovej tabuľky.

Kurz na triumf v Premier League v sezóne 2020/21
TIPSPORT350,0
FORTUNA250,0


Predikcia konečného umiestnenia v sezóne 2020/21
FOOTBALL365.SK9.
FOURFOURTWO8.
BBC (Phil McNulty)10.
GUARDIAN12.
DAILY MAIL (Micah Richards)11.

Zdieľanie článku

Komentáre