Fulham sa posilnil o dvojicu Kenny Tete a Ola Aina

Fulham sa posilnil o dvojicu Kenny Tete a Ola Aina

Nováčik anglickej Premier League získal ďalšie tri letné posily, do klubu prichádzajú dvaja mladí praví obrancovia a brankár parížskeho Saint-Germain.

DOxxbet kasino attila vegh

Už včera Fulham potvrdil, že do klubu prichádza na ročné hosťovanie brankár parížskeho Saint-Germain Alphonse Areola, ktorý by mal v bráne konkurovať Slovákovi Marekovi Rodákovi.

V minulej sezóne 27-ročný gólman hosťoval v Reale Madrid, keď opačným smerom na Parc des Princes putoval Keylor Navas.Za madridský klub si však zachytal iba v 9 zápasoch vo všetkých súťažiach. Areola vo svoje kariére trikrát reprezentoval Francúzsko.

Dnes káder posilnili dvaja krajní obrancovia - Ola Aina z Turína a Kenny Tete z Lyonu.

23-ročný Aina prichádza do klubu na hosťovanie a na konci sezóny ho chalupári môžu získať na trvalý prestup za čiastku 11 miliónov libier.

24-ročný Tete prestúpil na Craven Cottage za čiastku 3 milióny libier.

Holandský reprezentant Tete prešiel akadémiou Ajaxu a za svoju krajinu už odohral 13 seniorských zápasov.

Za holandský klub odohral 55 zápasov a v roku 2017 mu pomohol k postupu do finále Európskej ligy. Nasledujúce leto sa už sťahoval do Lyonu za 3,6 milióna libier.

V pondelkovom zápase Oranjes proti Taliansku v rámci Ligy národov sedel na lavičke náhradníkov.Bývalý mládežnícky reprezentant Anglicka Aina je produktom akadémie Chelsea, v ktorej pôsobil viac ako dekádu. Ako senior však už reprezentuje Nigériu, za ktorú už odohral 14 reprezentačných zápasov.

V sezóne 2017/18 hosťoval v Hull City a nasledujúcu sezónu v talianskom Turíne, do ktorého v júli 2019 napokon prestúpil za čiastku takmer 10 miliónov eur.

V minulej sezóne si v drese talianskeho klubu zahral v 37 dueloch.

Prečítajte si tiež


Zdieľanie článku

Komentáre